پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
رئیس اقلیم کردستان عراق در سخنانی تاکید کرد تهران نیروهای کرد را مجهز به سلاح کرده است.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، به نقل از شبکه اسکای نیوز: "مسعود بارزانی" روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در سخنانی تاکید کرد حملات نیروهای کرد به داعش ادامه خواهد داشت و ایران نخستین کشوری است که به ما در این زمینه کمک کرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در سخنانی با ابراز آمادگی ایران برای مبارزه با تروریسم، تصریح کرد: عراق و اقلیم کردستان نیازی به کمک ایران برای عملیات‌های خود ندارند.

وزیر امور خارجه کشورمان و بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق در دیدار با یکدیگر، بر توسعه وتعمیق بیشتر همکاریها با استفاده از فرصتهای موجود تأکید کردند.

در این دیدار بارزانی با اشاره به اهمیت وحدت ملی و یکپارچگی عراق بر حمایت کامل خود از دولت حیدر العبادی برای تشکیل سریعتر کابینه تأکید کرد.

وزیر خارجه کشورمان حمایت از حیدر العبادی را در راستای تقویت ثبات کشور و تأمین کننده منویات مرجعیت عالی و منافع ملی عراق دانست و بر ضرورت آینده نگری مسئولان مختلف این کشور در تقویت وحدت و انسجام ملی و حل و فصل اختلافات احتمالی در چارچوب قانون اساسی تأکید کرد.

در این دیدار ظریف تهدید گروه تروریستی داعش را برای تمامی مذاهب و قومیت‌های عراقی دانست.

رئیس اقلیم کردستان عراق نیز ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب افزود: بار دیگر برای ما و دوستان ما ثابت شد که ایران در شرایط سخت ، بدون کمترین توقعی پشتیبان و یاور ما بوده است و ما هرگز این لطف بزرگ را فراموش نمی کنیم.

بارزانی در این زمینه از تلاشهای مستمر جمهوری اسلامی ایران در ارائه مشورتها و مساعدتهای به موقع و مؤثر تقدیر کرد و حمایت کشورمان را برای ایجاد امنیت و حمایت از وحدت ملی و تمامیت ارضی عراق ستود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۸۴۱


ارسال