دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۷
12 نانوایی متخلف در چابهار شناسایی و جریمه شدند
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار گفت: در یک ماه گذشته از 52 بازرسی در سطح شهرستان 12 نانوایی متخلف شناسایی و جریمه شدند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون به نقل از چهاربهاران، در چهارمین جلسه کمیسیون آرد و نان شهرستان چابهار در سال جاری بهبودوضعیت پخت نان و نیز مدیریت توزیع آرد مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار با اشاره به اصلاح فرهنگ مصرف نان در سبد خانوار اظهار داشت: رعایت اصول بهداشتی در نانوائیها سلامت جامعه را به همراه خواهد داشت.
هادی اکبری بااشاره به اینکه مقوله آرد و نان یک مسئله اساسی و با اهمیت است افزود: نان به عنوان قوت اصلی مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است در این راستا در ماه گذشته از نانوایه های سطح شهر تعداد ۵۲ بازرسی بعمل آمد که از این تعداد ۱۲ واحد متخلف شناسایی وپرونده تخلف آنها به تعزیرات حکومتی معرفی گردید.
وی خاطر نشان کرد: از تعداد هفت واحد خبازی نیزبدلیل کم کاری ،عدم رعایت ساعات پخت ،کیفیت نا مطلوب نان ۵ درصد از سهمیه آرد آنها کسر گردید.
وی افزود: با توجه به کیفیت نان و تولید نان در سطحی ارزشمند و کیفی ،زمینه مناسبی برای ایجاد فضای رقابتی بین نانوایان ایجاد می شود و واحدهای نانوایی که شرایط مطلوبی در پخت نان نداشته باشند از چرخه فعالیت حذف خواهند شد.
در ادامه جلسه هر یک از مسئولین حاضر در جلسه گزارشی در خصوص عملکرد خود ارائه کرده و در پایان مقرر گردید؛ اتحادیه دلایل کسر سهمیه را به واحد ها اطلاع رسانی نماید ،درخواستهای تعدادی متقاضی احداث نانوایی مورد بررسی قرار گرفت، اتحادیه در خصوص عدم استفاده از افزودنی ها اطلاع رسانی نماید، تذکر به برخی از نانوایی های که اقدام به بسته بندی نان می نمایند.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۱۰۲


ارسال