دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۰
نایب رئیس کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی خبر داد
یک نماینده به نمایندگان مجلس از سیستان و بلوچستان اضافه می شود
 
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: به زودی یک نماینده به نمایندگان مجلس از سیستان و بلوچستان اضافه می شود.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، با بیان اینکه در 20 استان کشور حدود 20 نماینده اضافه شده‌اند، گفت: این استان‌ها برای افزایش تعداد نمایندگان خود اصلاحاتی را در ترسیم حوزه‌های انتخابیه انجام می‌دهند.
محمدابراهیم رضایی، با بیان اینکه طرح افزایش تعداد نمایندگان به زودی در صحن‌ علنی مجلس بررسی می‌شود، افزود: بر اساس این طرح تعداد نمایندگان مجلس از 290 نفر به 310 نفر افزایش می‌یابد.
وی با تاکید بر پایان روند بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، بیان کرد: این طرح در نشست پایانی کمیسیون بررسی نهایی و به تصویب رسید و در هفته‌های بعد از تعطیلات مجلس در صحن علنی مجلس رسیدگی می شود.
او درباره اسامی استان‌های دارای افزایش تعداد نماینده مجلس، توضیح داد: بر اساس طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جداول حوزه‌های انتخابیه، استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، همدان، قزوین، فارس، چهارمحال و بختیاری، البرز، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان، یزد، کرمان، مازندران، کرمانشاه، تهران، بوشهر، اصفهان، خوزستان و لرستان مشمول این طرح شده و هر یک از آن‌ها دارای یک نماینده اضافه می‌شوند.
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق لایحه اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها، تعداد نمایندگان مجلس از 290 نفر به 310 نفر افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۳۶۶


ارسال