پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
مدیر کل پزشکی قانونی استان عنوان کرد:
کمبود بودجه مانع جذب نیروی متخصص/ توانایی انجام برخی آزمایشات DNA در استان وجود ندارد
 
مدیر کل پزشکی قانونی استان از انجام 29 هزار و 200 مورد معاینه سرپایی سال گذشته در مرکز پزشکی قانونی کل خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، رضا عبدی در گفت و گو با دادمردان با اشاره به نبود بودجه کافی، اظهار داشت: آزمایشگاه DNA که یک سال از افتتاح آن میگذرد به دلیل مشکلات و نبود کادر متخصص ژنتیک و نبود امکانات و دستگاه های مورد نیاز توانایی انجام برخی آزمایشات DNA در استان وجود ندارد.
وی ادامه داد: این مشکلات باعث شده است که ما توانایی انجام یک سری ازمایشات از جمله نمونه های استخوان، لکه ، مو در استان نداشته باشیم و نمونه های مورد آزمایش را به استان های مرکز ارسال کنیم.
عبدی در ادامه آمار پرونده های سال گذشته را اینگونه تشریح و افزود: بر اساس آمار ارائه شده از سوی پزشکی قانونی  استان در سال گذشته حدود 29هزار و 200مورد معاینات سرپایی ،9هزار پرونده نزاع و حدود5 هزار و 500 مجروح تصادفی و 166 مورد مجوز سقط درمانی 880نفر مرگ تصادفات و34نفر مرگ براثر حادثه کار  30نفر غرق شدگی و 80نفر مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و 4200 مورد کار آزمایشگاهی و 400مورد آزمایش مربوط بهDNAبوده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان با اشاره به اینکه به 19 شهرستان استان ارائه خدمات می دهیم، افزود: این مرکز نیاز به جذب نیرو دارد ولی به دلیل حقوق پایین پرسنل و پزشکان این مرکز ، جذب نیروی متخصص با این پرداخت امکان پذیر نیست.
وی گفت: پیگیری های متعددی در این راستا به سازمان ها و متولیان اعتبارات استانی صورت گرفته ولی گشایشی حاصل نشده است.
عبدی کار پزشکی قانونی را کاری سخت و دشواری دانست و تصریح کرد: پزشکی قانونی با عدالت و قضاوت درگیر است و یک درصد جابه جایی و اشتباه در معاینات مساوی با حدود یک و نیم میلیون تومان دیه است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۴۰۳


ارسال
بهاره
۱۳۹۳/۰۶/۲۷ ۰۷:۳۳
خیلی تو استان مشکل داریم ولی کسی رسیدگی نمی کنه مسئولین فقط وعده سر خرمن میدن