يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس اتاق ایران و روسیه با اشاره به مذاکرات انجام شده میان این دو کشور در جهت افزایش مبادلات تجاری گفت: قرار بر این است که بانک مرکزی ظرف 2 ماه آینده جایگزینی روبل و ریال را به جای دلار و پوند بررسی کند.
به گزارش سرويس اقتصادي عصر هامون، اسدالله عسگر اولادی رئیس اتاق ایران و روسیه در چهل و ششمین نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور و همچنین بخش خصوصی به روسیه در چند روز گذشته گفت: مذاکراتی بین دو کشور در جهت جایگزینی روبل و ریال به جای دلار و پوند انجام گرفته است.

وی افزود: قرار است ظرف دو ماه آینده بانک مرکزی جایگزینی روبل و ریال را به جای پوند بررسی و نتایج آن را اعلام کند.

عسگر اولادی گفت: همچنین تصمیم بر این است که بانک روسیه در 5 کشور حاشیه‌ای دریای خزر شعباتی را ایجاد کند که ارز حاصل از صادرات کالاهای ایرانی به روسیه را ظرف 3 تا 5 روز در ایران به نرخ ارز آزاد تحویل صادر کننده دهد.

رئیس اتاق ایران و روسیه تاکید کرد: به دلیل تحریم‌های ایران و روسیه این اقدامات در جهت افزایش تبادلات بانکی راحت‌تر و موثرتر است.

عسگر اولادی در ادامه با اشاره به حضور دلال‌ها در روسیه گفت: البته در حال حاضر دلال‌هایی در روسیه فعال شده اند که صادرکننده‌های ایرانی مواظب باشند که مشکلاتی در این زمینه به وجود نیاید.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۹۸۰۵


ارسال