جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۴
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان عنوان کرد:
انتخابات کانون مداحان و شاعران دی ماه برگزار می‌شود/ تشکیل ستاد برگزاری انتخابات در زاهدان
 
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: سومین دوره انتخابات کانون شاعران و مداحان آئینی دی ماه امسال در زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار داشت: کانون مداحان و شاعران آئینی تشکلی است از منتخبان مداحان و شاعرانی که بر اساس فرآیندی خاص تعیین می‌شوند و تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی به تدبیر امور مداحان و شاعران آئینی بر اساس اهداف و ماموریت‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده می‌پردازد.
وی ساماندهی مداحان و شاعران آئینی را مهم‌ترین هدف تشکیل این کانون ذکر کرد و افزود: تاکنون سه دوره انتخابات کانون شاعران و مداحان برگزار شده و خوشبختانه فعالیت‌های خوبی در راستای ساماندهی مداحان و شاعران آئینی و تغذیه فکری و اجرای طرح‌های آموزشی با هدف رشد و پرورش نیروهای مستعد صورت گرفته است.
به گفته حجت‌الاسلام بزمانی سومین دوره انتخابات کانون شاعران و مداحان آئینی همزمان با سراسر کشور 12 دی ماه در زاهدان برگزار می‌شود.
وی دوره فعالیت اعضای این کانون را چهار سال اعلام کرد و گفت: التزام عملی به ولایت فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی در اجتماع و حسن شهرت، حداقل سطح تحصیلات در شهرستان دیپلم و در مرکز استان فوق دیپلم، سکونت کامل در شهر حوزه انتخابی، حداقل سن 24 و حداکثر 60 سال، داشتن کارت موقت مداحی و شاعر آئینی و تکمیل فرم تائیدیه مداحان و شاعران آئینی از جمله شرایط داوطلب و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام است.
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در این دوره از انتخابات 7 نفر به عنوان اعضای اصلی و 2 نفر به عنوان اعضای علی البدل برای مرکز استان و برای سایر شهرستان ها 5 نفر به عنوان اعضای اصلی و 2 نفر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب می‌شوند.
حجت الاسلام بزمانی در پایان اضافه کرد: تا کنون کانون مداحان و شاعران آئینی در شهرستان های زابل، زاهدان، زهک و ایرانشهر دایر بوده و در این دوره از انتخابات شهرستان هیرمند نیز اضافه شد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۱۴۳


ارسال