پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸
مدیر عامل ستاد دیه استان:
کاهش ۱۵ درصدی زندانیان حوادث رانندگی در سیستان و بلوچستان/ ۲۰۰نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند
 
مدیر عامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان از آزادی 200نفر از محکومین جرائم غیر عمد در استان خبر داد
به گزارش سرویس حقوقی و قضایی عصر هامون، حسین سوری در گفت و گو با خبرنگار دادمردان، با تشریح جرائم غیر عمد اظهار داشت:جرم  غیر عمد به کلیه جرائمی که فعل عمد در آن وجود نداشته باشد  اتلاق می شو د و دارای سه دسته ی  اعم از تصادفات و حوادث کار ، جرائم مالی غیر از کلاهبرداری و  محکومان مهریه و نفقه است.
سوری افزود: در استان سیستان و بلوچستان با فرهنگ غنی اسلامی و بافت عشیره ای که در استان حاکم است  درمقایسه با سایر استان ها میتوان اعلام کرد که استان ما کمترین تعداد زندانیان عدم پرداخت مهریه و نفقه را دارد.
وی ادامه داد: در بحث تصادفات هم نسبت به سالهای گذشته کاهش ۱۵ در صدی از ورودی از زندانیان ناشی از تصادفات را داشته  و این هم ناشی از رعایات نظامات راهنمایی و رانندگی است.
مدیرعامل ستاد دیه استان با تاکید برنادیده نگرفتن فرهنگ اصیل عفو و بخشش در استان و کمکهای خیرین اضافه کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تا این لحظه با پرداخت مبلغ هشت میلیارد تومان موجبات آزادی  ۲۰۰نفر از زندانیهایی که در این قبیل از جرائم در زندانها بوده اند فراهم شده است.
وی با اشاره به برگزاری۱۶ جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان امسال در سراسر استان اظهار داشت در نتیجه این جشن ها با  جمع آوری مبلغ یک میلیارد و دویست هزار تومان شرایط آزادی تعدادی از زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است.
سوری در پایان تعدادمحکومین در بند جرائم غیر عمد را ۶۵ نفر در کل استان اعلام کرد که این امار نسبت به سایر استان ها کمتر میباشد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۳۱۷


ارسال