سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۵
تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به کجا کشید؟
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پرونده تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به دلیل ارائه نمونه‌های جدید و وسواس نمایندگان قدری طولانی شده است، گفت: به زودی نتیجه نهایی به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه خواهد شد.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، "غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی" عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: این تحقیق و تفحص به دلیل ارائه نمونه‌های جدید و وسواس نمایندگان قدری طولانی شده است، لذا ما تقاضا کرده‌ایم که هر چه سریعتر جمع‌بندی نهایی در ارتباط با این پرونده انجام شود.

وی افزود: نتیجه نهایی این پرونده به زودی به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه خواهد شد و بعد از آن در بین نمایندگان توزیع می‌شود.

گفتنی است، نزدیک دو سال پیش بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به دلیل برخی شکایات و اعتراضات مردمی از بنیاد شهید و همچنین آشکار شدن برخی‌ اختلاس‌ها، از جمله ماجرای ۱۷۰۰ میلیارد ریالی و انتقال آن به خارج از کشور، تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس شورای اسلامی کلید خورد.

اما بنیاد شهید از‌‌ همان آغاز ‌‌زمزمه طرح تحقیق و تفحص، تلاش کرد آنگونه که برخی از نمایندگان مجلس گفتند، با فرستادن برخی معاونت‌ها‌ی خود به مجلس شورای اسلامی و رایزنی با نمایندگان، از انجام این طرح جلوگیری کنند که با مخالفت و مقاومت نمایندگان طرح روبه‌رو شد.

امروز پس از گذشت بیش ازدو سال از آغاز پروژه، هنوز نتیجه مشخصی در این کار حاصل نشده و امیدواریم به زودی نتیجه نهایی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۳۳۹


ارسال