80 درصد کوبانی از وجود عناصر داعش پاکسازی شد

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 27 مهر 1393 ساعت 10:13

خبرنگار العالم گزارش داد نیروهای مردمی کُرد توانسته اند بیش از 80 درصد شهر را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند و ضربات سنگینی در 24 ساعت گذشته به عناصر داعش وارد کنند.


به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، خبرنگار این شبکه با اشاره به فرسایشی شدن جنگ "کوبانی" گزارش داد: نیروهای مردمی کُرد توانسته اند بیش از 80 درصد شهر را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

"حسام زیدان" خبرنگار شبکه العالم خاطرنشان کرد، درگیری با تروریست های داعش در مناطق باقی مانده از جمله منطقه الجامعه در شرق کوبانی، مسیر حلب و.. ادامه دارد.

وی با اشاره به فرسایشی جنگ در کوبانی برای تروریست های داعش افزود: عناصر داعش حملات خمپاره ای خود را به شهر کوبانی همچنان ادامه می دهند و درگیری های شدیدی در ریف شمال شرقی ادامه دارد و تروریست ها در تلاشند به طرف ورودی این شهر در مرز ترکیه پیشروی کنند.

زیدان تصریح کرد که واحدهای دفاع مردمی کُرد، در بیانیه‌ای اعلام کردند که درگیری ها در جبهه شرقی کوبانی همچنان ادامه دارد و تروریست‌های داعش به منطقه کانکردان در جنوب جبهه شرقی عین العرب (کوبانی) حمله و تلاش کرده اند از این طریق وارد مناطق پاکسازی شده شوند اما در رسیدن به هدف خود شکست خورده اند.

وی گفت: در شرق کوبانی نیز تروریست های داعش در صدد حمله به ساختمان شهرداری برآمدند که نیروهای مردمی آنها را وادار به عقب نشینی کردند.

خبرنگار العالم گزارش داد: واحد های مردمی کُرد، در بیانیه خود تصریح کرده اند که نیروهای داعش ضربات سنگینی در 24 ساعت گذشته در ضلع جنوبی شهر کوبانی متحمل شده اند.

هلاکت دو سرکرده سعودی داعش
وی افزود: منابع کُرد اعلام کردند که دست کم 28 تروریست و مزدور را در درگیری های اخیر به هلاکت رسانده اند که در میان آنها دو سرکرده برجسته عربستانی به نام های "هشام شعلان" معروف به ابو انس و "محمد النجدی" مهندس نفت دیده شده است.

"عمر علوش" رییس جنبش مجتمع دموکراتیک نیز پیشتر تاکید کرده بود که شهر کوبانی به طور کامل از تروریست ها پاکسازی شده است و نیروهای مردمی به زودی عملیات پاکسازی شهر از مین های کارگذاشته شده را آغاز می کنند.

انتهای پیام/ 4030


کد مطلب: 60390

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/60390/80-درصد-کوبانی-وجود-عناصر-داعش-پاکسازی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/