شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶
افتضاح فرهنگی در دانشگاه سیستان و بلوچستان
شوخی غیراخلاقی که جُنگ شبانه را به صحنه اعتراض و جنگ تبدیل کرد
 
در نهایت نیز کار به جایی می‌رسد که برخی از دانشجویان دختر شروع به پرتاب بطری و دیگر وسایل خود بر سر دانشجویان پسر می‌کنند و به اعتراض سالن مراسم را ترک می‌کنند.
به گزارش سرویس دانشگاه عصر هامون به نقل از مطالبه گر، شب گذشته یک برنامه «جنگ شادی» توسط امور فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی این دانشگاه برای دانشجویان برگزار شد که این برنامه با حواشی فراوانی همراه بود و به پایان تلخی منتهی گردید.

در این جنگ شبانه که با همت امور فرهنگی و با کمک کانون تئاتر دانشگاه برگزار شده بود دانشجویان زیادی شامل دانشجویان دختر و پسر حضور داشتند، به گونه‌ای که دانشجویان دختر همچون دیگر مراسمات دانشگاه در طبقه بالای سالن و پسرها در طبقه پایین آن قرار گرفتند.

اما گویا در قسمتی از این مراسم، سخنی از یک ماجرای غیراخلاقی که این روزها در فضای مجازی زیاد از آن سخن گفته می‌شود بنا به شوخی گفته می‌شود که موجب متشنج شدن فضای داخل سالن می‌شود.

این شوخی غیر اخلاقی که توسط یکی از دست‌اندرکاران برگزاری مراسم در تریبون گفته می‌شود فضای مجلس را به هم می‌زند به نحوی که دانشجویان دختر حاضر در جلسه شروع به اعتراض می‌کنند.

این اعتراض دانشجویان دختر نیز باعث می‌شود تا بعضی از دانشجویان پسر، همان شوخی غیراخلاقی را در فضای سالن فریاد بزنند که موجب بوجود آمدن فضایی بسیار تاسف‌بار می‌شود.

در نهایت نیز کار به جایی می‌رسد که دانشجویان دختر شروع به پاسخگویی و پرتاب بطری و دیگر وسایل خود بر سر دانشجویان پسر می‌کنند و پس از کلی بحث، بنا به اعتراض سالن مراسم را ترک می‌کنند.

این اتفاق در حالی شب گذشته در تالار فردوسی دانشگاه رخ داد که چندی پیش نیز مسئولین دانشگاه، جشن استقبال از دانشجویان ورودی جدید را با برخی حواشی در همین تالار فردوسی برگزار کرده بودند.

گویا در آن مراسم که به صورت مختلط برگزار شده بود برخی دانشجویان، از جمله دانشجویان دختر که تازه از خانواده‌ی خود جدا شده بودند به علت وجود برخی برنامه‌های نامناسب که در فضای سالن اجرا می‌شد اقدام به رقص نموده بودند.

گفتنی است پس از برگزاری آن مراسم، برخی از دانشجویان با تجمع در مقابل دفتر امور فرهنگی دانشگاه اعتراض خود را به آن نشان داده و خواهان عدم تکرار اینگونه مراسم در دانشگاه شده بودند.

اکنون نیز دانشجویان دانشگاه به این روندی که دانشگاه در حال پیگیری است بسیار معترض بوده و خواهان پاسخگویی معاونت فرهنگی دانشگاه در قبال این اتفاقات می‌باشند، اتفاقاتی که در مدت کوتاهی از آغاز سال تحصیلی جدید بوقوع پیوسطه است.

این دانشجویان معتقدند که امور فرهنگی دانشگاه که مسئول برگزاری این مراسم بوده است در قبال این اتفاقات مسئول بوده و باید پیش از برگزاری مراسم برنامه‌ها از جمله مسئله محتوای تئاتر را مشاهده می‌کرده است.

گفتنی است که چند روز آینده نیز قرار است تا یک کنسرت موسیقی در تالار ملاصدرای دانشگاه برگزار شود که پس از این دو برنامه امور فرهنگی، از هم اکنون نگرانی برای برگزاری مختلط آن مراسم در میان دانشجویان وجود دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۳۹۶


ارسال