يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
پژوهشگر و استاد حوزه دانشگاه تهران در همایش استانی
مدحان و ذاکران، اعتقادات ، باورها و هنجاری های یکدیگر را هدف قرار ندهند
 
پژوهشگر و استاد حوزه دانشگاه تهران گفت : مدحان اعتقادات و باورهای و هنجار های هم را هدف قرار ندهند که این خلاف نهضت ابا عبدالله است.

به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از خط اول ،محمد رضا سنگری پژوهشگر و استاد حوزه دانشگاه تهران ،صبح امروز در همایش استانی روز قشر بسیج مداحان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان اظهار داشت: امام حسین (ع) نه به شیعه تعلق دارد نه به سنی، امام حسین (ع)متعلق به انسان و جهان است و آموزهای عاشورایی و نهضت بزرگ او برای همه زمانهاست پس همه می توانند مخاطب درس هایی از ابا عبدالله حسین باشند.

وی افزود :مداحان و ذاکران به خصوص در ماه محرم دقت کنند چهره اسوه ای حضرت ابا عبدالله و زیبایش رفتارش مطرح شود و رعایت خط قرمزها در این زمینه مراعات شود.

استاد سنگری ادامه داد :کربلا درس تواضع ایثار و گذشت به ما میدهد ما کلاس درس زندگی را در کربلا شاهد بودیم و این کلاس باید برای مردم مطرح کنیم چرا که کربلا درس است و آموزه است ،موزه نیست کربلا صرفا گریستن است.

وی با بیان اینکه نسل امروز به کربلا نیاز دارد افزود :تنها اکتفا به مرثیه وسوگ نکنیم و بکوشیم مسائل آموزشی و هدایتگر کربلا را نیز مطرح کنیم.

انتهای پیام/9031

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۳۹۷


ارسال