جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۱
گزارش عصر هامون از تاسوعای حسینی در سیستان و بلوچستان؛
سیستان و بلوچستان؛ امواج خروشان وحدت «شیعه و سنی» در تاسوعای حسینی
 
تا ساعاتی دیگر و همزمان با تاسوعای حسینی اجتماع عظیم عاشقان حسینی در سیستان و بلوچستان برگزار شده و اوج شور و شعور حسینی به نمایش در‌می‌آید.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، محدودیت های ترافیکی تاسوعای حسینی به مناسبت فرا رسیدن تاسوعای حسینی امروز دو شنبه 12 آبان ماه از ساعت 6 صبح در کلیه شهرستان های سیستان و بلوچستان آغاز شده است.
در شهرستان زاهدان تردد و توقف کلیه خودرو ها از میدان مشاهیر(ضلع غربی، شرقی و جنوبی) تا انتهای خرمشهر 23 و کلیه معابر ورودی و خروجی کوچه ها و همچنین تردد در ارتفاعات مشرف به آستان مقدس شهدای گمنام از غرب شهرداری منطقه 3 تا انتهای ضلع جنوبی ورزشگاه امام علی (ع) و دهلیز های موجود ممنوع می باشد.
نمایش شور و شعور حسینی در تجمع بزرگ عاشوراییان سیستان و بلوچستان
تا ساعاتی دیگر  همزمان با روز نهم محرم «تاسوعای حسینی» عزاداران شیعه و سنی در اجتماعی عظیم در آستان مقدس شهدای گمنام زاهدان گرد هم می‌آیند تا عشق و ارادت خود را به علمدار کربلا نشان دهند.
امروز نیز همانند سال‌های گذشته شاهد انسجام و وحدت و همدلی هیئت‌های مذهبی سیستان و بلوچستان و در راس آن حضور گسترده و یکپارچه مردم حسینی این استان عظمت و بزرگی مراسم عزاداری سید‌الشهدا(ع) به نمایش گذاشته خواهد شد.
جوانان و نوجوانان نیز در قالب هئیت‌های مذهبی با شکوه خاص با تشکیل دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی عاشقانه در عزای حسین (ع) خواهند گریست.
در تمامی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان تا ساعاتی دیگر مراسم عزاداری تاسوعای حسینی برگزار می شود و تا اقامه نماز ظهر ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۰۹۰۸


ارسال