چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
1
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۳
دادستان کل کشور در گفت و گو با عصر هامون:
دادستان زابل شهید راه عدالت بود/حوادث سیستان و بلوچستان زیره ذره بین دستگاه قضا است
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی گفت: موسی نوری می دانست پا در چه راهی گذاشته و امکان دارد این شرایط جان وی را بگیرد، اما بی ریا فقط عدالت را اجرا می کرد.
 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید نوری قلعه در گفت و گو با عصر هامون اظهار داشت: امنیت امروز در نقاط مختلف کشور مرهون زحمات نیروهای انتظامی، امنیتی و مسئولین و دست اندرکاران قضایی است.
وی با بیان اینکه بدون تردید پشتوانه عظیم برای حفظ امنیت جامعه، مردم با بصیرت و آگاه ایران هستند، تصریح کرد: امروز ما دشمنان را می بینیم که به انحای مختلف در کشور می خواهند ناامنی و شرارت ایجاد کنند، اما مانع ایجاد این شرارت و ناامنی حضور مردم و نیروهای آگاه و جان برکف است، افرادی که جانانه در نقاط مرزی با قاچاقچیان مبارزه می کنند.
دادستان کل کشور افزود: امروز در سیستان و بلوچستان مراسم تجلیل از شهید بزرگوار نوری که در کسوت دادستانی زابل خدمت می کرد برگزار می شود، جرم وی این بود که می خواست با عده ای افراد شرور که قصد ناامنی منطقه را داشتند، مبارزه کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه در نوع سیره و سلوک شهید نوری مشخص بود وی شخص آگاهی است، اذعان داشت: موسی نوری می دانست پا در چه راهی گذاشته و امکان دارد این شرایط جان وی را بگیرد، اما بی ریا فقط عدالت را اجرا می کرد.
وی ادامه داد: شهید نوری می دانسته است باند مخوف ای که با آنها می جنگد و پرونده آن را بررسی می کند امکان دارد به حیات وی خاتمه دهند اما ترجیح داد مردم در امنیت بماند ولو خود او نماند و این یک ارزش است، که این ارزش را ما از عاشورای حسینی آموخته ایم.
دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: همکاران قضایی ما به ویژه افراد حاضر در دادسراها موظفند به هیچ وجه اجازه ندهند کشور جمهوری اسلامی ایران دستمایه شرارت های برخی افراد خود فروخته شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه بسیاری از این افرادی که دست به اینگونه شرارت می زنند مزد بگیران عوامل استکبار هستند، گفت: این افراد شرور از سوی نظام سلطه مامور این کار می شوند، در مجموع دادسرهای کشور دادستان های و قضات با همکاری نیروهای انتظامی ما موظف هستند اجازه جولان به اخلال گران امنیت مردم را ندهند و با آنها به شدت مبارزه کنند.
وی ادامه داد: شاهدیم در این 35 سال از عمر انقلاب کشور ما دارای بالاترین امنیت است علیرغم اینکه توطئه ها بیشتر شده امنیت کشور ما افزایش پیدا کرده است، این شرایط امن مرهون بصیرت مردم و زحمات نیروهای نظامی و امنیتی است.
دادستان کل کشور با بیان اینکه در پرونده اسید پاشی اصفهان افرادی مظنون بوده اند مورد تعقیب و بازجویی قرار گرفته اند، بیان داشت: تحقیقات در خصوص اسیدپاش های اصفهان ادامه دارد و شخص دادستان این استان به شکل ویژه این پرونده را در دستور کار دارد، تا شخص یا اشخاصی احتمالی که در این پرونده دست داشته اند به مجازات قانونی و شرعی خود برسند.
وی با بیان اینکه دشمن در ماجرا اسیدپاشی دنبال موج سواری و بهره برداری بود، بیان داشت: رسانه های بیگانه و برخی غفلت ها در داخل کشور باعث شد که عواملی به این قضیه دامن بزنند و کشور را ناامن جلوه دهند، در حالی که همه افراد اسیدپاشی را یک جنایات بزرگ می دانند، انشالله نتایج بررسی دستگاه قضا به زودی اعلام می شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه برخی عوامل استکبار قصد ناامن کردن استان سیستان و بلوچستان را دارند، گفت: عملیات تروریستی چه نسبت به کارکنان و مردم عادی و چه مرزنشیان و مرزبانان باشد همه اینها را جنایت جرم و اخلال در امنیت کشور می دانیم و با جدیت با آنها برخورد می کنیم.
وی در پایان بیان داشت: دستگاه قضایی و همکاران ما در سیستان و بلوچستان در بخش دادسرا و دادگاه مصمم به برخورد با عوامل ناامنی هستند و هنگامی که موضوع به قطعیت برسد حتما رسانه ای می شود و به اطلاع مرم می رسد.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۱۰۳۸


ارسال
۱۳۹۳/۰۸/۱۵ ۱۲:۵۸
مسمم