به بهانه گردهمایی جوانان اصلاح طلب همراه دولت؛

حضور محکوم فتنه در دانشگاه های زابل و سیستان و بلوچستان

13 آذر 1393 ساعت 1:26

حسین مرعشی که در شهریور سال جاری رسما اعلام کرده بود شورای هماهنگی اصلاحات برنامه‌ریزی را برای انتخابات آغاز کرده است پنجشنبه به سیستان و بلوچستان سفر می کند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، تبلیغات و فضا سازی مرکز استان سیستان و بلوچستان حکایت از سفر حسین مرعشی پسر عموی همسر اکبر هاشمی رفسنجانی دارد. تبلیغاتی که به صورت گسترده در شهر زاهدان با نصب بنر ها مردم را جمعه شب دعوت به تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان می کند تا در "نخستین گردهمایی جوانان اصلاح طلب همراه دولت" شرکت کنند.
گفته می شود این گردهمایی توسط انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه سیستان و بلوچستان و جمعی از اصلاح طلبان برگزار می شود .سفر دو روزه چهره ی پر حاشیه سیاسی به استان که از سیستان آغاز و به زاهدان ختم می شود از 13 آذر کلید می خورد، که در این سفر "حسین مرعشی" سخنگو و عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران سازندگي را "مرتضی مبلغ" معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات همراهی می کند تا به عنوان دو سخنران ویژه گردهمایی نفش آفرینی کنند.
این تبلیغات در حالی صورت می گیرد که در بنر های نصب شده تصویر "محمد رضا خاتمی" نیز در کنار هاشمی رفسنجانی و رییس جمهور روحانی قرار دارد.

حسین مرعشی در حالی به این استان سفر می کند که در محل فرمانداری شهرستان زابل جلسه در خصوص هماهنگی های لازم در خصوص حضور وی به سیستان برگزار می شود و ریاست جلسه را شخصی عهده دار است که به گفته خود فاقد جایگاه حقوقی و دولتی است و مردم این شهرستان اقبالی به حضور سخنگوی حزب کارگزاران نشان نداده اند. این در حالی است که پیش از این نیز برخی اخبار از برگزاری همایش‌ها و نشست‌های جریان اصلاحات در برخی استان‌ها با محوریت اهداف سیاسی لیبرال‌ها حکایت داشت که ظاهرا اکثر این همایش‌ها با استفاده از اماکن دولتی توسط چهره‌های نزدیک به این جریان در استان‌های مختلف هزینه شده است همایش هایی که بیشتر به تطهیر سران فتنه پرداخته می شود.
بر اساس این گزارش، حسین مرعشی صبح پنجشنبه وارد سیستان و در دانشگاه زابل سحنرانی می کند و پس از آن جهت حضور در "نخستین گردهمایی جوانان اصلاح طلب همراه دولت" به زاهدان سفر کرده و جمعه شب در تالار فردوسی دانشگاه سیستان وبلوچستان به همراه مرتضی مبلغ سخنرانی می کند.

حسین مرعشی کیست؟
او متولد  ۷ مرداد ۱۳۳۷ در علی آباد سادات کشکوئیه رفسنجان است.  وی، پسر عمو ی عفت مرعشی - همسرِ علی اکبر هاشمی رفسنجانی - است. مرعشی از فعالانِ سیاسیِ اصلاح‌طلب و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی است. او نمایندهٔ دوره‌های پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی بوده است. وی در دولت میر حسین موسوی و دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی در دولت پنجم استاندار کرمان و در دولت ششم، رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی، دو دوره نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است.
حسین مرعشی جز چهره های سیاسی است كه اسفند ماه سال 88 براساس حكم قطعي دادگاه تجديدنظر به يك سال حبس تعزيري و محروميت دائم از فعاليت در احزاب و تشكل‌هاي سياسي محكوم شد او در مصاحبه ای که در شهریور ماه سال جاری با حبرگزاری ایلنا داشت به دفاع از سران فتنه پرداخت و ادامه حصر را غیر قانونی و خلاف اخلاق دانست .
این در حالیست که وی همچنین چندی پیش در گفتگو با ایرنا مجلس فعلی را با کفایت ندانست و حسین فدایی نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی که در تابستان امسال در جمع دانشجویان انجمن های اسلامی حاضر شده بود از وی اینگونه یاد کرد که "در زمانی که آقای حسین مرعشی مسئول دفتر آقای هاشمی بود، از جوانان مومن و انقلابی که جزو رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند اما هنوز خانه و مسکنی از خود نداشتند انتقاد می کرد و آنان را بی عرضه می پنداشت و پاک دستی و خلوص این افراد را که برای انقلاب خود زحمت کشیده بودند زیر سوال می برد".
انتهای پیام/


کد مطلب: 62107

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/62107/حضور-محکوم-فتنه-دانشگاه-های-زابل-سیستان-بلوچستان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/