پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
1
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۹
اعتراض 13 تشکل دانشجویی به حضور محکومین فتنه در استان:
مشخص است چه کسانی و با چه اهدافی به این جریان های افراطی دامن می زنند/ مدعی العموم واکنش نشان دهد
 
13 تشکل دانشجویی استان سیستان و بلوچستان بیانیه‌ای را در محکومیت حضور محکومین فتنه 88 در دانشگاه‌های این استان و نصب پلاکاردهای سران فتنه در سطح شهر زاهدان نوشتند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون به نقل از مطالبه‌گر، ۱۳ تشکل دانشجویی استان سیستان و بلوچستان بیانیه‌ای را در محکومیت حضور محکومین فتنه ۸۸ در دانشگاه‌های این استان و نصب پلاکاردهای سران فتنه در سطح شهر زاهدان نوشتند.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:
«نگذارید دانشگاه جولانگاه حرکتهای سیاسی بشود. نسل جوان در هر جامعه، موتور حرکت تحولات اجتماعی و تحولات سیاسی است؛ این غیر از این است که ما دانشگاه را محل جَوَلان گرایشهای سیاسی ای که بعضیشان مخالف با اصل نظامند یا مخالف با جهت‌گیری های نظامند بکنیم.»
رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی
«اصلاحات جزء ذات و هویت انقلابی نظام ماست. اصلاحات در نظام ما از سر اضطرار نیست.» این بیاناتی است از امام امت در ضرورت اصلاحات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اصلاحاتی که در اندیشه امام راحل، نه از سر زور بلکه از جنس عاشورای حسینی است و همین اصلاحات بود که به شکل گیری انقلاب اسلامی انجامید.
اما در این میان عده ای اصلاحات را مصادره کرده اند و حتی فلسفه اش را نیز آنچنان که خود می خواهند بیان می کنند و از دوم خرداد به عنوان نماد اصلاحات یاد می کنند؛ دوم خردادی که فتنه های هفتاد و هشت و هشتاد و هشت از دل آن سر برآوردند.
اینک ضروری می بینیم چند نکته ای را در خصوص گردهمایی جریان دوم خردادیها در استان سیستان و بلوچستان بیان نماییم:
۱- به راستی گردهمایی برای چیست؟ برای رفع بحران تالاب هامون یا رسیدگی به درد و رنج مردم سیستان و بلوچستان و یا شاید هم برای بررسی و ارائه راه حل در خصوص اوضاع نا امن استان؟ یا نه!!!، آغازی بر فعالیت های انتخاباتی……
۲- اکنون بر هیچ کس پوشیده نیست که صدای دشمن خارجی از حلقوم دوم خردادیهای داخل شنیده می شود و به راستی دیگر چه کسی می تواند با آن فتنه گری هایی که از این مدعیان اصلاح طلبی سر زده است به آنها اعتماد کند؟ و چگونه است که این روزها که صدای گلوله برایمان عادی شده است و ندای تفرقه با کشتن برادران شیعه و سنی توسط ایادی استکبار به راحتی شنیده می شود آنها به تجمعاتشان می رسند و با دعوت از عناصری که علیه نظام اسلامی اقدام نموده اند و طعم زندان را نیز چشیده اند، وقیحانه ادعا می کنند که پیرو خط امام راحل و حافظ آرمانهای ایشان هستند.
۳- « دانشگاه باشگاه سیاسی نیست. دانشگاه محل فعالیت احزاب نیست.» اینها سخنانی است که چندی پیش از زبان رئیس جمهور بیان شد و هنوز مدت زیادی نگذشته است که بر خلاف نظر ایشان چنین برنامه ای با رویکردی کاملاً حزبی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می گردد و جالبتر آنجاست که در مورد سایر برنامه های دانشجویی فشارهای بسیاری جهت لغو برنامه ها بر دانشجویان اعمال می شود و دلیل آن نیز فشارهای وارده از جانب مسئولین ارشد استانی عنوان می گردد و انگار مسئولین دانشگاه اختیاری از خود ندارند.
۴- به راستی آیا مسئولین استان از خط فکری چنین جریانی خبر ندارند که نه تنها مجوز چنین حرکتی را صادر می کنند، بلکه مانع عملکردهای غیرقانونی آنها نیز نمی شوند و تأسف بارتر اینکه به یاری و همراهی آنها نیز همت می گمارند. برای ما مشخص است چه کسانی و با چه اهدافی به این جریان دامن می زنند. جریانی که با سوء استفاده از احساسات پاک مردم غیور استان در جهت پیشبرد مطامع سیاسی خویش، به گروه فشاری در استان تبدیل گشته اند. به مسئولین هشدار می دهیم که میدان دادن و حمایت از چنین جریانی با عقبه فکری مشخص پیامدهای ناگواری را برای این استان به دنبال خواهد داشت!!!
۴- شرم آور است که علی رغم مصوبه شورای عالی امنیت ملی (که رئیس آن شخص رئیس جمهور است) مبنی بر ممنوع التصویر بودن سران فتنه ای که با ایستادگی در برابر قانون و خواست مردم، کشور را به لبه پرتگاه بردند و دل رهبری را خون کردند و به همین دلایل از بین مردم طرد شدند، از تصویر یکی از آنها به صورت علنی در تبلیغات سطح شهر زاهدان استفاده می گردد و هیچ یک از نهادهای نظارتی نیز نسبت به آن اعتراضی نمی کنند!
۵- و در پایان ما دانشجویان دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان از مدعی العموم تقاضا داریم هر چه سریعتر نسبت به اینگونه قانون گریزی ها در شهرداری زاهدان و دیگر عوامل پشت پرده واکنش نشان داده و با قاطعیت با آنها برخورد نموده و نتایج حاصله را در اختیار مردم و رسانه ها قرار دهد.
والسلام علی من اتبع الهدی
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل
انجمن اسلامی مستقل دانشگاه سیستان و بلوچستان
جنبش عدالتخواه دانشگاه زابل
کانون سیاسی فرهنگی اجتماعی کفا دانشگاه سیستان و بلوچستان
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۱۵۲


ارسال
سامي
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۹:۱۸
خوبه والا... خودتون ميبرين خودتون ميدوزين...اينايي كه اسمشونوفتنه گذاشتين كي محاكمه شد؟ وكدام قاضي حكمشان راصادر كرد؟