پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
2
Share/Save/Bookmark
۶
علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان هرگونه حمله به نیروهای بومی بلوچ و مدافعان مرزهای شرقی را محکوم کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، گروهک تروریستی جیش الظلم طبق برنامه زمانی از پیش تعیین شده قرار بود در زمانی معین مبلغی پول از عناصر سیا و موساد دریافت کند، اما یکی از رابطین سرویس های اطلاعاتی منطقه ای که نقش هماهنگ کننده سرویس موساد و سیا در برخی پروژه های تروریستی منطقه ای را بر عهده دارد، پرداخت معوقه جدید پولی به گروهک جیش العدل را منوط به عملیات جدید در مرزهای شرقی عنوان کرده است.
بنابر گزارش جهان نیوز، نیروهای رابط سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل دستور ویژه برای حمله به پاسگاههای سپاه به خصوص پاسگاههای که در اختیار نیروهای بسیجی بلوچ است صادر کرده اند.
محمد ظاهر سرکرده گروهک جیش الظلم نیز با تاکید ویژه از اعضای گروهک خواسته است در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات تروریستی علیه بومیان بلوچ طراحی کنند تا بتوانند به این پول هنگفت دست پیدا کنند.
گفتنی است، چندی قبل بسیجیان بلوچ یکی از سنگین ترین عملیات های گروه جیش الظلم در حمله به پاسگاه مرزی میل ۱۷۱ همجوار با روستای آسکان شهرستان سراوان را ناکام گذاشتند و شکست سنگینی را به این گروهک تحمیل کردند، که در نتیجه این حمله یکی از بسیجیان بلوچ به نام یارمحمد درزاده به شهادت رسید.
در همین خصوص در گفت و گو با علما و ریش سفیدان اهل سنت نظر آنها را در خصوص اقدامات تروریستی در مناطق جنوب شرق و حمله به نیروهای بومی بلوچ را جویا شدیم.
مخالفان جمهوری اسلامی ایران بدانند اتحاد شیعه و سنی گسستنی نیست
محمد شاهوزهی بزرگ طایفه شاهوزهی در گفت و گو با عصر هامون با اشاره به شکست نقشه های شوم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: گروهک های منطقه با حمایت های برخی از سرویس های جاسوسی منطقه و آمریکا سعی در برهم زدن اتحاد شیعه و سنی دارند، اما بدانند این اتحاد گسستنی نیست.
وی ادامه داد: گروهک های تروریستی از قبیل جیش الظلم در نزد مردم بلوچ استان منفور هستند، هیچ کس اقدامات ضد بشری آنها را تایید نمی کند، مردم بلوچ در حفظ و حراست از مرزها ایستادگی می کنند.
وی با بیان اینکه جوانان بلوچ همه پیرو راه شهید درزاده هستند بیان داشت: شهید درزاده تا اخرین قطره خون در مقابل تروریست های جیش الظلم مقاومت کرد و جان خود را در این راه از دست داد، تا همیشه یاد و خاطره اش جاودانه بماند.
جوانان بلوچ تا آخرین قطره خون خود از مرز ها وکیان انقلاب اسلامی دفاع می کنند
مولوی عبدالغنی بارانی مدیر حوزه طوبی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون در این خصوص اظهار داشت: دشمنان اسلام از دیر باز به دنبال مخدوش کردن چهره نیرو های مردمی غیور بلوچی که سال ها در مقابل انگلیس ایستادگی کردند و اجازه تجاوز به کشور را ندادند هستند.
وی ادامه داد: نیروی های سپاه با مطالعه ای که بر روی تاریخ قوم بلوچ داشتند بسیاری از مرز های استان را در اختیار نیروی های مردمی و بسیجی بلوچ گذاشتند.
مولوی بارانی با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب که فرمودند" آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" ، بیان کرد: دشمنان اسلام بدانند که جوانان بلوچ تا آخرین قطره خون خود از مرز ها وکیان انقلاب اسلامی دفاع می کنند و دشمنانی چون آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
گروهک های تروریستی جایگاه مردمی ندارند
مولوی عبدالغنی دهانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی عصر هامون اظهار داشت: سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل با تزریق پولهای گسترده به گروهک های تروریستی فعال در منطقه قصد ضربه زدن به ایران اسلامی را دارند، اما جوانان بومی استان نقشه آنها را نقش بر آب خواهند کرد.
وی ادامه داد: انشعابات گروهک ریگی بدانند نظر مردم استان در خصوص آنها منفی است، این گروهک های هیچ جایگاه مردمی ندارند و آینده سرکردگان آنها سرگذشت ریگی ملعون خواهد بود.
دهانی با بیان اینکه بسیجیان بومی جانانه از مرزهای ایران اسلامی دفاع می کنند ادامه داد: حامیان گروهک های تروریستی جنوب شرق بدانند نقشه های پلید آنها برای مردم سیستان و بلوچستان روشن شده است.

این خبر در حال بروزرسانی است...
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۴۳۰


ارسال
مزار
۱۳۹۳/۰۹/۲۵ ۰۷:۲۹
ما جوانان بلوچ نکلی که دشمن وارد مشمه خاکا بیت
هنو جیش الشیطان نی غیرتا ندیستگه پیشا نشان دیین پ قوم بلوچ خاک چو ناموس به
 
بلوچ
۱۳۹۳/۰۹/۲۶ ۱۷:۲۵
خاک ما ناموس ماست ،وطن ما مادر ماست وماوظیفه داریم از وطن خوددفاع کنیم وبه هیچ کس اجازه نمی دهیم به وطن ما تعرض کند حالا چه جیش الشیطان ویااسرائیل باشد،مافرزندان بلوچ آماده دفاع ازخاک خودهستیم