پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس جمهور گفت: نهم دی ماه روز وفاق، همدلی و اتحاد ملی و انسجام اسلامی ملت ایران است.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون به نقل از چهاربهاران،حجه السلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه در نشست بررسی طرح های توسعه ای با حضور وزیران مسئولین استانی، شهرستانی، معتمدین و جمعی از مردم شهرستان چابهار در محل سالن کوثر اداره بنادر و دریانوردی چابهار اظهار داشت: حماسه مردم در این روز به معنای بیعت با آرمانهای جمهوری اسلامی ایران،اصل ولایت فقیه وائمه اطهار است.
وی وحدت را عامل مهم و لازمه توسعه دانست و افزود: امروز و در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و اتحاد داریم، نباید در داخل تفرقه و فاصله ایجاد شود و اگر فاصله‌ای نیز هست، باید تلاش کنیم تا آن را کم و کم‌تر کنیم.
دکتر روحانی ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه اسکله شهید بهشتی اظهار عنوان کرد: حرکت بسیار خوبی در استان شروع شده و خوشحالم که بندر شهید بهشتی نیز به سرعت در حال توسعه است .
رئیس جمهوربا اشاره به موقعیت ممتاز بندر چابهار بیان کرد: ندر چابهار آینده بسیار خوبی دارد و جزو بنادر بسیار مهم و نقش آفرین کشور خواهد بود.
رییس جمهوری با بیان اینکه توسعه چابهار و بندر شهید بهشتی یکی از تصمیماتی است که پیگیر اجرای آن هستم، گفت: البته هر وقت دولت و ملت با هم بوده‌اند، کارها با موفقیت به پیش رفته و دولت به تنهایی نمی‌تواند کاری کند، لذا باید همه را دعوت به حضور و میدان و کمک به پیشرفت کشور کنیم، چرا که هر چه کشور پیشرفته‌تری داشته باشیم، امنیت، رفاه و امید بیشتری نیز خواهیم داشت.
روحانی با اشاره به اینکه البته حوادث تلخ گاهگاه پیش می‌آید، افزود: مسأله مهم این است که امروز سیستان و بلوچستان از گذشته بسیار امن‌تر است و تلاش برای ارتقاء شرایط امنیتی، وظیفه‌ای ملی، انسانی و اسلامی برای همه ماست.
رییس جمهوری توسعه خط آهن را از دیگر مسایل مهم مد نظر دولت عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی دولت یازدهم توسعه خط آهن در کشور است که آن را به عنوان مسأله‌ای مهم برای کشور دنبال می‌کنم، چرا که خط آهن امن‌تر، ارزان‌تر و به لحاظ زیست محیطی نیز برای کشور سالم‌تر است و باید بار اصلی حمل و نقل کشور را به بخش ریلی منتقل کنیم.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۱۱۳


ارسال