شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ,23 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
روزنامه لس آنجلس تایمز نوشت روسیه هشدار داد به تلافی تحریم های آمریکا، همکاری خود را با این کشور در مورد ایران و سوریه متوقف می کند.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای به قلم پاول ریشتر نوشت روسیه هشدار داد در واکنش به ادامه تحریم های آمریکا، ممکن است همکاری خود را با واشنگتن در مورد ایران و سوریه متوقف کند.

یک روز پس از آن که دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تازه ترین مجازات های خود را بر ضد روسیه اعلام کرد، الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت این تحریم ها چشم انداز همکاری های دوجانبه را برای حل مشکلات مربوط به برنامه هسته ای ایران، بحران سوریه و دیگر مشکلات حاد بین المللی متزلزل کرده است.

وی در بیانیه ای افزود: همانطور که واشنگتن پیش از این نیز شاهد بوده است، ما این اقدامات غیردوستانه را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت.

وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد چهار مقام روس را به علت نقض حقوق بشر تحریم می‌کند.

دولت آمریکا امسال در و اکنش به اقدامات روسیه در اوکراین پنج بار افراد و سازمان های روسیه را تحریم کرده است.

یک مقام بلند پایه وزارت امور خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود روز دوشنبه گفت مسکو احتمالا به تحریم های اخیر واکنش نشان خواهد داد و ممکن است آن را تلافی کند.

در ادامه این مقاله آمده است مسکو همچنان به همکاری خود با دولت اوباما در مذاکرات هسته ای ایران ادامه داده است. اما روسیه می تواند اهداف آمریکا را در مذاکرات میان ایران و شش قدرت جهانی نقش بر آب کند.

انتهای پیام/4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۱۷۰


ارسال