پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حمایت رسانه های اصلاح طلب و هوادار دولت اعتدال از شجریان در حالی است که وی در دوران فتنه 88 حتی به دین اسلام نیز توهین کرده است تا جایی که می‌گوید: "این‌ها هرگز با هنر کنار نمی‌آیند، هرگز و هرگز!!! همچنان که در طول ۱۴۰۰ سال با هنر کنار نیامدن، باز هم نخواهند آمد".
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، عواملی که بعد از تعطیل شدن روزنامه "آسمان" به دلیل توهین به اعتقادات مذهبی، با عوض کردن اسم روزنامه اما همان تفکر، روزنامه "مردم امروز" را منتشر کردند، به تطهیر خواننده فتنه سبز پرداخت.

این روزنامه اصلاح طلب به سردبیری محمد قوچانی در ششمین شماره خود و در صفحه اول عکسی از محمدرضا شجریان را به چاپ رسانده و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در گفتگو با این روزنامه از حضور مجدد این خواننده به عرصه هنر کشور استقبال کرده است!

"حسین نوش آبادی" سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با این روزنامه گفته است: "شجریان از چهره های به نام و مطرح حوزه هنر و موسیقی هستند و خدمات قابل توجهی در زمینه دینی، مذهبی و حماسه دفاع مقدس و محصولات ارزشمندی در حوزه موسیقی اصیل ایرانی داشته اند. به هر حال آقای شجریان به واسطه یک سری رفتارها فاصله گرفتند و بین خودشان و نظام فاصله ایجاد کردند و عده ای هم از این بابت ناراحتند. در اصل ما باعث دورشدن ایشان از فضای فرهنگی و هنری ایران نبودیم. شجریان از نظر ارشاد یکی از مهمترین چهره های هنری ایران است. اما  خودشان باید کمک کنندتا این سوءظن ها و بدبینی ها از بین برود و دولت هم بتواند با او همکاری کند. این صحبت ها پیامی از طرف وزارت ارشاد بوده تا بگوییم ما از بازگشت ایشان به عرصه موسیقی اصیل ایرانی استقبال می کنیم. ما به حضور شجریان علاقمندیم و از ایشان استقبال میکنیم و ایشان هم در جهت منع مشکلاتی که وجود دارد بکوشند."

شجریان که در ماجرای فتنه ۸۸ در آتش فتنه می‌دمید و اظهارات ضد ایرانی او با استقبال شبکه های معاند روبرو می‌شد، با خروج از ایران وقیحانه‌ترین توهین‌ها را به جمهوری اسلامی روا داشت و همواره تأکید کرده و می کند "من از اولش هم انقلابی نبودم ولی دور و بر من همه‌اش افرادی بودند که گرایش سیاسی و چپی داشتند و مجبور بودم توی آن بچه‌ها باشم، چون اطراف من همه سیاسی حرف می‌زدند."

شجریان همچنین در اعتراض به پخش تصویر مبارک امام خمینی (ره) بر روی تصنیف "ایران ای سرای امید" به بیبیسی فارسیگفته است: "آن آهنگ یک حالت رستاخیزی را در جامعه نشان می‌دهد اما دیدم که اینها روی این آهنگ تصویر آقای خمینی را نشان می‌دهند که دارد از پله‌های هواپیما پایین می‌آید، خوب، من این آهنگ را برای ایشان نخواندم که! و دیدم که صدا و سیمای جمهوری اسلامی دارد از آهنگ‌های من سوءاستفاده این‏جوری می‌کنند."

 

 

 چند ماه پیش نیز روزنامه دولتی "ایران" در گزارشی با عنوان "این ربنا مال مردم است  به حمایت از خواننده فتنه سبز پرداخت.

حمایت رسانه های اصلاح طلب و هوادار دولت اعتدال از شجریان در حالی است که وی در دوران فتنه 88 حتی به دین اسلام نیز توهین کرده است تا جایی که می‌گوید: "این‌ها هرگز با هنر کنار نمی‌آیند، هرگز و هرگز!!! همچنان که در طول ۱۴۰۰ سال با هنر کنار نیامدن، باز هم نخواهند آمد".

 شجریان در شهریور ۸۸ در برنامه شبکه تلویزیونی صدای آمریکا(V.O.A) شرکت کرد و در سخنان عجیبی درباره انتخابات ریاست جمهوری دهم عنوان کرد: این انتخابات نباید چنین نتیجه‌ای می‌داشت!

وی البته هرگز توضیحی نداد که چگونه می‌توان در رسانه‌های ضدایرانی و محافلی که هر روز ده‌ها توطئه سیاسی و تبلیغاتی علیه مردم ایران تدارک می بینند، حضور یافت، در راستای خواسته آنان سخن گفت و در عین حال مدعی حمایت از مردم ایران هم بود؟!

شجریان همچنین در25 خرداد 1388 در نامه ای خطاب به رییس سازمان صدا و سیمای وقت، صراحتا از ضرغامی خواست "بنا به حکم شرع و قانون، سریعاً از پخش صدا و آثار نامبرده در کلیه واحدهای صدا و سیما خودداری شود".

هر چند شجریان از صدایی  زیبا برخوردار است اما عدم بینش سیاسی، از وی چهره‌ای به جای گذاشته که به راحتی مورد سوءاستفاده بیگانگان قرار گیرد.

انتهای پیام/ 4030

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۳۲۳۶


ارسال