جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ,3 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
از رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۹۳ شهرستان خاش تجلیل شد
 
از نخبگان و رتبه های برتر کنکور سراسری سال 93 در همايشي دو روزه با حضور فرماندار، مسئولان و خانواده هاي دانش آموزان در سرسرای اداره فرهنگ و ارشاد خاش تجلیل شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،امام جمعه موقت شهرستان خاش با تاکید بر اهمیت علم و نیز تفاوت علم و هنر، اظهار داشت: فراگرفتن علم و دانش را می توان موهبت نور الهی دانست که در قلب دانش آموزان گنجانده شده است و اگر علم و دانش با تقوای الهی و اخلاق همراه شود انسان را به کمال می رساند در غیر این صورت ممکن است انسان را به بیراهه بکشاند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع)، اذعان داشت: به هر نسبت که دانش آدمی زیادتر می شود توجه خود را بنفس خویش افزون میکند و برای نیل به سعادت و صلاح سعی و کوشش خود را بکار میاندازد.

وی با بیان اینکه کسب این نتایج عالی از سوی دانش آموزان وجود پدران و مادران دلسوز را گواه است، تصریح کرد: دانش آموزان و نخبگان نمایندهٔ مردم و ملت این شهرستان هستند و باید باز تابندهٔ فرهنگ و آداب و رسوم شهر خود باشند.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: خوشبختانه امسال دانش آموزان  شهرستان خاش همانند سال های گذشته رتبه های بالایی در کنکور کسب کردند و ما این مهم را به فال نیک گرفته و باید از تجربیات این دانش آموزان استفاده کنیم.

.

وی گفت: علم و دانش اندوزی یکی از راهکار های مهم کاهش تسلط جهان سلطه در دنیا است چون در این صورت قدرت علمی استکبار کم رنگ می شود.

فرماندار شهرستان خاش نیز در ادامه نخبگان را سرمایه های ملی و آینده سازان جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: لازم است افزایش رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز جامعه افزایش یابد .

محمداکبر چاکرزهی بیان کرد: می توان با فراهم آوردن امکانات رفاهی وتحصیلی زمینه های پیشرفت و ترقی را برای فرزندان و دانش آموزان این مرز بوم هموار کرد.

.

وی با بیان اینکه ما نباید از هیچ گونه کمک و مساعدت در راه تحصیل و علم و دانش کوتاهی کنیم، افزود: آگاهی از میزان پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی منطبق با‌ استانداردهای آموزشی می‌تواند وضعیت و رویکردهای آموزشی مدارس و کلاس‌های آموزشی را از منظر نیازسنجی و تحلیل عملکرد مورد بررسی قرار دهد.

وی گفت: یکی از راه‌های رسیدن به اهداف نظام آموزشی، بررسی دقیق وضعیت موجود و مطابقت  آن با وضعیت مطلوب و رفع نواقص و تقویت نقاط قوت و استفاده از فرصت‌های پیش رو است.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان خاش نیز گفت: قدردانی از افتخار آفرینی این دانش آموزان در عرصه های علمی کشور دانش امری واجب و مورد تاکید و سفارش دین مبین اسلام است و همه وظیفه دارند برای کسب آن تلاش کنند.

قاسم کوچکزایی افزود: در سایه پشتکار دانش آموزان و تلاش آموزگاران آنان روند علمی و موفقیت دانش آموزان روندی رو به رشد داشته است.

.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش همه این وظایف را انجام می‌دهند تا فرزندان این مرز و بوم با آرامش خاطر از اندیشه و علم خود برای توسعه و پیشرفت استان و کشور استفاده کنند.

کوچکزایی در پایان با بیان اینکه ما باید قطب علمی و جامعه را توسعه بخشیم، اظهار داشت: با برنامه های سازنده و منظم؛ رشد و ارتقاء فرزندان خود را با قدم های محکم و استوار براساس آموزه های دین وعلم روز دنیا به پیش ببریم.

وی  با تاکید هرچه بیشتر علم آموزی، گفت: ارزش علم ودانش همانند شبهای قدر پر ارزش و منزلت می باشد.

وی یادآور شد: دانش آموزان و دانشمندان ایرانی به لحاظ علمی در طی تاریخ سرآمد همه کشورها هستند و توفیقات علمی و نوین ایران این مهم را ثابت کرده است.

کوچکزایی در پایان ضمن اشاره به نقش برجسته خانواده ها در تربیت فرزندان و همراهی و همدلی اولیا و مربیان گفت: در بین دانش آموزان شهرستان، استعداد های زیادی وجود دارد که با همت دبیران، مسئولان، تلاش دانش آموزان و اولیای آنان می تواند به شکل مطلوب تری به ثمربرسد.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۵۶۵


ارسال