يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۳
فرماندار خاش،
۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در بخش ایرندگان خاش مورد بهره برداری قرار گرفت
 
فرماندار خاش از افتتاح و بهره برداري 8 پروژه به مناسبت دهه مبارك فجر در بخش ايرندگان خاش خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما،محمداکبر چاکرزهی در حاشیه افتتاح پروژه های دهه فجر بخش ایرندگان اظهار داشت:‌ تعداد ۸ پروژه مختلف عمران، خدماتی، کشاورزی، شیلاتی به مناسبت ایام دهه مبارک فجر با اعتبار ۹ میلیارد ریال در بخش ایرندگان این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی افزود: کلنگ زنی احداث چهار واحد خانه بهداشت، احداث قنات روستاهای اکبر آباد و مارندگان و پروژه برق رسانی روستای ایرندگان از مهمترین این پروژه ها بود.
چاکرزهی بیان کرد: امروز پروژه برق رسانی به روستای هاشم آباد مارندگان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان جهت ۹۵ خانوار این روستا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی گفت: هزینه برق مصرفی برای هر خانوار این روستا ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی این هزینه تامین شده است.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت و تعداد ترانس های نصب شده ۶ دستگاه به ظرفیت ۵۵۰ کاوا و با حجم شبکه فشار ضعیف و متوسط ۴ کیلومتر است.
فرماندار خاش اذعان کرد: امروز ۲ قنات روستاهای اکبر آباد و مارندگان با پوشش ۱۶۵۰ متری کانال آبیاری عمومی، حدود ۳۴ هکتار از اراضی این روستاها را تحت پوشش قرار داده و برای بیش از ۴۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
چاکرزهی با بیان اینکه کمک به اقشارضعیف و روستای یکی از اهداف ۳۵ ساله امام خمینی (ره) بوده، افزود: تلاش نظام بر این است تا حداقل شرایط و امکانات رفاهی را برای مردم روستای فراهم سازد تا از جابجایی و مهاجرت روستاییان جلوگیری شود.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران پرتوی از فضایل و کرامات امام خمینی (ره) است که تأثیر بسزایی در به تصویر کشیدن دیدگاه مذاهب اسلامی به دشمنان صدر اسلام داشته است.
نماینده عالی دولت در خاش تصریح کرد: مقصود از دهه فجر آن امور خارق‌العاده و معجزه‌آسایی است که در نگاه مردم از آن به ۲۲ بهمن یاد شده است.
فرماندار خاش اظهار کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن، خشت بنای اجتماعی است و هر قدر خشت این بنا محکم‌تر باشد جامعه پویاتر است.
گفتنی است در ادامه برنامه های دهه مبارک فجر در بخش ایرندگان فرماندار و مسئولین در دبیرستان دخترانه صادقیه حضور یافتند و ضمن بازدید از نمایشگاه آثار و صنایع دستی دانش آموزان آن مدرسه در مراسم جشن دهه فجر شرکت کردند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۴۹۸۱


ارسال