پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۹
مقید هستیم مذاکرات تا 11 فروردین به سرانجام برسد
 
سخنگوی دولت گفت: ما از نظر زمانی مقید هستیم تا حداکثر 11 فروردین مذاکرات با گروه 1+5 را هم در جزییات و هم در کلیات به سرانجام برسانیم.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "محمدباقر نوبخت" روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ و همچنین حضور علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و حسین فریدون دستیارویژه رییس جمهوری بیان کرد.

سخنگوی دولت در تشریح مصوبات امروز (چهارشنبه) هیات دولت اظهارداشت: حقوق ماه بهمن و عیدی پایان سال در همه دستگاه‌ها پرداخت شده است و جویا شدم که اگر دستگاهی نیز باقی مانده سریعا اقدام کند.

نوبخت گفت: هماهنگی‌های لازم انجام شده تا علیرغم فشارهای بدخواهان ملت با تشدید تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی، مقدمات لازم را فراهم کنیم تا حقوق ماهیانه اسفند به کارکنان دولت به موقع پرداخت شود.

وی با اشاره به تلاش برای پرداخت به موقع یارانه نیز گفت: شاید تقدیر بر این بود که دولت در شرایطی مدیریت کشور را برعهده بگیرد که سختی‌های بسیاری از گذشته برجای مانده تا ما آن را برای مردم تسهیل کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با یادآوری تشکیل جلسه شورای اقتصاد در هفته جاری افزود: این شورا دو مصوبه داشت که یکی از آن‌ها اختصاص ۷. ۵ میلیارد دلار برای توسعه حمل و نقل بار و مسافر بود تا سالانه به منظور صرفه جویی در سوخت، کاهش آلاینده‌های محیط زیست و کاهش تصادفات حداقل سه درصد خدمات ریلی و حمل و نقل بار و مسافر در کشور توسعه یابد. نوبخت ادامه داد: در مصوبه دوم نیز قرار شد با هدف صرفه جویی یک میلیارد لیتر نفت و گاز از طریق برقی کردن چاه‌های کشاورزی؛ بیش از یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از این مصوبه این بود که طی سه سال بتوان سالانه ۱۰۰ هزار حلقه چاه که با پمپ‌های گازوییلی استخراج می‌شود به صورت برقی شود که این اقدام باعث تسهیل کار کشاورزی و صرفه جویی نیز خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی این مصوبات را در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: همچنین پوشش بیمه‌ای برای خدمات تعویض مفاصل افزایش یافت و برای برخی از داروهایی که در درمان‌های بخش بستری و سرپایی نیاز است، مصوبه هیات دولت تا سقف ۳۴ میلیارد تومان بود.

نوبخت تصریح کرد: همچنین برای اینکه بتوانیم سهم صادرات برق را بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم و زمینه افزایش بازدهی نیروگاه‌های برقی را به صورت بخاری و سیکل ترکیبی فراهم کنیم؛ صرفه جویی از این راه به خود سرمایه گذاران که این صرفه جویی را ایجاد کرده‌اند، اختصاص می‌یابد.

وی در تشریح سایر مصوبات امروز هیات وزیران گفت: امروز تصویب شد که ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی دولت به شهرداری‌ها که از سال‌های گذشته مانده بود، پرداخت شود.

سخنگوی دولت اضافه کرد: در راستای سیاست حمایتی دولت از بخش کشاورزی به ویژه با تاکید بر اقتصاد مقاومتی برای تولید داخل، تفاهم بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت جهاد کشاورزی انجام شد تا از کشاورزانی که محصولاتشان را برداشت می‌کنند اما برای ارایه به بازار دسترسی ندارند، حمایت شود.

انتهاي پيام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۷۲۶


ارسال