چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در جریان وقوع انفجار در اطراف سفارت ایران در کابل، پایتخت افغانستان، دو تن کشته شدند.
به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، در جریان وقوع انفجار در اطراف سفارت ایران در کابل، پایتخت افغانستان،  که بر اساس گزارشات خودروی سفارت ترکیه هدف این انفجار بود، دو  تن کشته شدند.

شبکه تلویزیونی الجزیره عربی لحظاتی پیش در خبر فوری از انفجار در اطراف سفارت ایران در کابل خبرداد.

این انفجار در منطقه مراکز دیپلماتیک واقع شده است که پنجره ساختمان‌ها شکسته شده است.

اخبار تکمیلی در این خصوص را در اینجا مشاهده کنید:

09:27 خبرگزاری فرانسه در خبری فوری به نقل از پلیس افغانستان اعلام کرد در امروز دو تن کشته شدند که یکی از آن‌ها تبعه ترک و دیگری یک رهگذر افغان بود. 

09:22 رویترز: یک مسئول ترکیه انفجار روز پنجشنبه در کابل را که هدفش خودرو سفارت ترکیه بود تایید کرد. 

در این انفجار راننده خودرویی که پر از مواد منجره بود خودرو خود را به خودروی سفارت ترکیه کوبید. 

 این مقام ترکیه که تلفنی با رویترز گفتگو کرد محل انفجار را تایید کرد با این حال گفت نمی‌تواند جزییات دیگری اعلام کند. 

09:07 خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد در حمله انتحاری در کابل که يک خودروی سفارت ترکيه هدف قرار گرفت دو تن کشته شدند. 

08:42 شبکه تلویزیونی العالم  همچنین در خبری دیگر گزارش داد: طالبان مسئولیت حمله به خودروی ترکیه در کابل را بر عهده گرفت.
 
08:31 در همین حال شبکه تلویزیونی پرس تی وی لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد مقامات افغان می‌گویند عامل بمبگذاری در کابل با خودرو، خودرویی متعلق به سفارت ترکیه را هدف قرار داد. گفته می‌شود در این حمله عده‌ای کشته و زخمی شده‌اند. 
 
این انفجار در مرکز دیپلماتیک کابل نزدیک سفارت ایران، ترکیه و آلمان روی داد و موجب شکسته شدن شیشه پنجره ساختمان‌های اطراف و آماده باش کارمندان سفارت خانه‌های محل شد. 

معاون وزیر کشور افغانستان نیز اعلام کرد هدف این حمله انتحاری خودروی سفارت ترکیه بود و اضافه کرد یک نفر نیز بر اثر این انفجار زخمی شد. 

این دومین بار است که یک خودرو دیپلماتیک در پایتخت افغانستان طی ماههای اخیر هدف حمله قرار می‌گیرد پیش از این در ماه نوامبر یک خودروی سفارت انگلیس هدف حمله قرار گرفته بود.
 
در حال تکمیل......

انتهاي پيام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۵۷۴۲


ارسال