سیستان وبلوچستان؛ تنها استانی که هنوز گازرسانی ندارد/ تحقق وعده رئیس‌جمهور طی یکسال در این مورد چشمگیر نبوده است

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 23 اسفند 1393 ساعت 8:02

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زاهدان تنها مرکز استانی است که هنوز گازرسانی ندارد، گفت: گازرسانی در استان یکی از قول‌های روحانی بوده که تاکنون عملکرد و اقدام چشمگیری در مورد آن انجام نشده است.


به گزارش سرویس اقتصادي عصر هامون، "سیدباقرحسینی" عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نزدیک به یکسال از زمان سفر هیئت دولت به این استان گذشته است، گفت: یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور در این سفر ایجاد راه‌آهن بود که در این مورد اقداماتی انجام شده اما پروژه زمان‌بری است.

نماینده زابل، زهک و هیرمند تصریح کرد: طرح آبرسانی به اراضی کشاورزی که با حکم حکومتی مقام معظم رهبری مبنی بر انتقال آب با لوله بود نیز قسمت اول بودجه خود را گرفته و کارهای این طرح شروع شده است.

وی در ادامه افزود: بحث تثبیت شن‌های روان که با توجه به خشکی تالاب‌ها به وجود آمده یکی از مهمترین مسائل این استان است که در تابستان موجب ناراحتی و بیماری مردم شده و خواهد شد نیز متاسفانه هیچ‌گونه اقدامی تاکنون نسبت به رفع آن انجام نشده است و این مسئله جزو حوزه عملیاتی منابع طبیعی بوده که باید محیط زیست نیز در آن ورود پیدا کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه برای توسعه بندر چابهار تا حدودی کارها انجام شده است، گفت: اکنون ظرفیت‌ کشتی‌های که برای تخلیه بار به این بندر می‌آیند، افزایش پیدا کرده که قابل تقدیر است اما در رابطه با توسعه راه‌های ارتباطی دولت بسیار کند پیش می‌رود .

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با تاکید براینکه زاهدان تنها مرکز استانی است که گازرسانی ندارد، خاطرنشان کرد: گازرسانی در استان یکی از قول‌های روحانی بوده که تاکنون عملکرد و اقدام چشمگیری در مورد آن انجام نشده است و با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مسئله برای استان محروم سیستان و بلوچستان دولت باید توجه بیشتری به آن کند.

انتهای پیام/ 4030


کد مطلب: 66465

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/66465/سیستان-وبلوچستان-تنها-استانی-هنوز-گازرسانی-ندارد-تحقق-وعده-رئیس-جمهور-طی-یکسال-این-مورد-چشمگیر-نبوده

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/