سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۶
در اثر بی احتیاطی در سواحل دریای عمان:
دو نفر در ساحل روستای رمین غرق شدند/ هلال احمر در رمین پایگاه امداد و نجات ندارد
 
یک جوان سرباز و یک دختر بچه در امواج دریا در ساحل رمین دچار حادثه شده و در بندر ساحلی رمین شهرستان چابهار غرق شدند.
به گزارش سرویس حوادث عصر هامون به نقل از چهاربهاران، بندر صیادی رمین در ۱۵ کیلومتری شهرستان چابهار هر ساله میزبان مسافران نوروزی است وجود اسکله و شوق ماهیگیری وهمچنین ساحل صخره و شنی وگرما باعث می شود مسافران هوس آبتنی و شنا کنند ولی به سبب امواج بلند و نا آشنایی آنان با محیط دریا متاسفانه هر ساله تعدادی از مسافران جان خود از دست می دهند.
عدم وجود پایگاه هلال احمر در رمین مزید بر علت شده و بر مشکلات موجود دراین ساحل می افزاید؛ بدیهی است تا ایجاد پایگاه امداد و نجات یگان های انتظامی مستقر در اسکله و یگانهای هلال احمر اقدام به ایجاد پایگاه سیار و موقت نموده تا از بروز چنین حوادث ناگواری جلوگیری شود و مسافرت به کام میهمانان نوروزی تلخ نشود.
رئیس هلال احمر شهرستان چابهار در این باره به خبرنگار چهاربهاران گفت: سواحل دریا بزرگ یا دریایی عمان به سبب وجود امواج بلند به هیچ عنوان محل مناسبی برای شنا نیست ومسافران توسط  تابلوهای نصب شده از خطرات ناشی از غرق شدگی اطلاع رسانی شده اند ولی به سبب بی توجهی به اخطارات دچار حوادث تلخ می گردند.
محمد رضا شهرکی از نجات ۷ نفر در گواتر و ۲ نفر در پارک بهاران خبر داد و افزود: در خلیج گواتر ۷ نفر از اعضای یک خانواده ودو نفر در ساحل پارک بهاران توسط یگان امداد جوانان نجات پیدا کرده اند.
وی از همه مسافران خواست فقط در خلیج چابهار و در نقاط مشخص شده مبادرت به شنا نمایند و در سواحل دریای عمان به دلیل خطرات ناشی از امواج و عمق زیاد آب بشدت پرهیز کنند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۶۹۵۶


ارسال