يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ,19 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۶
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:
ورود بیش از 1 میلیون مسافر نوروزی به سیستان و بلوچستان/ بیش از 100 هزار مسافر نوروزی از موزه های استان بازدید کردند
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در نیمه اول تعطیلات نوروزی بیش از 1 میلیون و 400 هزار مسافر و گردشگر وارد سیستان و بلوچستان شدند.
کامبیز مشتاق گوهری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون، با بیان اینکه یک میلیون و 419 هزار و 989 نفر مسافر نوروزی از 25 اسفند تاکنون از طریق راههای زمینی و هوایی وارد این استان شدند، اظهار داشت: بر اساس آمارهای جمع آوری شده در حوزه های ارتباطی سیستان و بلوچستان در این مدت یک میلیون و 415 هزار و 998 نفر مسافر با خودروهای سواری شخصی و ناوگان حمل و نقل عمومی وارد استان شدند.
وی آمار مسافران ورودی از طریق خطوط پروازی به استان را نیز سه هزار و 991 نفر ذکر کرد و افزود: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون 186 هزار و 31 نفر شب اقامت در هتل ها، مهمانپذیرها، مدارس و کمپ های دائم و موقت سراسر استان ثبت شده است.
مشتاق گوهری با بیان اینکه مناطق گردشگری و دیدنی شهرستان چابهار، شهر سوخته و چاه نیمه های سیستان و کوه تفتان خاش بیشترین گردشگر را به خود جلب کردند، ادامه داد: 100 هزار و 46 نفر از ابتدای سال نو تاکنون از اماکن تاریخی، فرهنگی و موزه های استان دیدن کردند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: تا کنون 110 هزار مسافر نوروزی از موزه های سراسر استان بازدید داشتند که این رقم تا پایان تعطیلات نوروزی در حال افزایش است.
وی تصریح کرد: سه هزار و 24 اثر طبیعی و تاریخی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده که حدود هزار و 700 اثر آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و اثر تاریخی شهرسوخته با بیش از پنج هزار سال قدمت نیز در سال 93 به ثبت جهانی سازمان یونسکو رسید. 
مشتاق گوهری با بیان اینکه 60 منطقه هدف گردشگری در سیستان و بلوچستان وجود دارد، ادامه داد: آثار کشف شده تاریخی و جاذبه های طبیعی زیبا و دیدنی استان در هشت موزه و چهار سایت موزه با عنوان های موزه منطقه ای جنوب شرق، صنایع دستی و پست و ارتباطات زاهدان، موزه های شهر سوخته و مردم شناسی سیستان، موزه های محلی (تاس و کپل)، مردم شناسی و خاک (تولید زنده سفال کلپورگان) سراوان، موزه قرآن و عترت ایرانشهر و موزه محلی چابهار و سایت موزه های محوطه بمپور و قلعه ناصری، کوه خواجه، شهر سوخته و دهانه غلامان به نمایش درآمده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۰۷۸


ارسال