چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۵
فرمانده پلیس راه شمال استان؛
تلفات جاده‌ای سیستان وبلوچستان در ایام نوروز 24 درصد کاهش یافت/ کسب رتبه سوم کاهش تصادفات کشوری
 
فرمانده پلیس راه شمال استان از کاهش 24 درصدی متوفیان ناشی از تصادفات در سیستان و بلوچستان خبرداد و گفت: این استان در کاهش تصادفات منجر به فوت طی نوروز جزو استانهای سوم در کشور است.
سرهنگ ایوب شرافتی در گفت و گو با خبرنگار انتظامی عصر هامون با بیان اینکه آمار تعداد نفرات کشته شده در حوادث ترافیکی در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: این آمار در شمال استان با 56 درصد کاهش و در جنوب استان با 16 درصد افزایش روبرو بوده است.
وی ادامه داد: نصب دوربین های هوشمند در سطح استان بالاخص شمال استان و حضور پلیس در ایام نوروز در جاده های استان باعث شد که نه تنها کاهش تصادف داشته باشیم بلکه سرعت متوسط خودرو ها 9 کیلومتر بر ساعت کاهش یابد و از 87 کیلومتر در سال گذشته به 78 کیلومتر در سال جدید تغییر پیدا کند.
 
افزایش 100 درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان
فرمانده پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حجم تردد در کل استان بیش از 2 میلیون 243 هزار تردد بوده که افزایش 100 درصدی را در مقایسه با سال قبل نشان می‌دهد، افزود: 93 درصد ترددها مربوط به وسایل سبک بوده که در مقایسه با سال گذشته افزایش بیش از 100 درصد بوده است.
وی بیان کرد: در نوروز 94 سرعت متوسط در استان 78 کیلومتر بر ساعت بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 9 کیلومتر کاهش سرعت را داشته‌ایم.
سرهنگ شرافتی تصریح کرد: در مدت فوق تخلف از سرعت غیرمجاز 19 درصد کاهش داشته‌ایم که بیشتر به دلیل حضور پلیس و دوربین‌های کنترل سرعت بوده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۷۳۳۰


ارسال