جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹
رد آلودگی آب شرب زابل توسط مدیر آب و فاضلاب شهری؛
روانه شدن تعدادی از شهروندان زابل به بیمارستان بر اثر مسمومیت با آب
 
تضمینی برای سلامتی مردم زابل با این آب آشامیدنی نیست ،بعضی اوقات کلر آب به قدری زیاد است که اصلا نمی شود مصرف کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از اوشیدا، در پی تماس چند نفر از همشهریان سیستانی و ارسال نظرات در خصوص آلودگی آب شرب شهرستان زابل مبنی بر مسمویت تعدادی از شهروندان زابل ناشی از آلودگی آب آشامیدنی که منجر به بستری شدن آنها در بیمارستان امیرالمومنی(ع) شد.
خبرنگار پایگاه خبری اوشیدا با تعدادی از خانوادههای مبتلا به مسمویت آب آلوده در زابل به گفتگو نشست .
امیر .س ضمن اظهار گلایه مندی از وضعیت آب شرب زابل گفت: نزدیک به یک ماه است که وضعیت آب آشامیدنی زابل اصلا مناسب نیست.
این شهروند افزود: یکی از اعضای خانواده ما بدلیل مسمومیت با آب یک روز در بیمارستان امیرالمومنین(ع) زابل بستری شده و پزشک معالج علت را مسمومیت با آب عنوان کردند.
وی ادامه داد: مسئولین خودشان انگار وضعیت آب را نمی بینند و اقدامی نمی کنند ،ما ساکن خیابان شهید باقری زابل هستیم ،زمانی که شیرآب را باز می کنیم آب همراه با گل و لای پایین می آید و باید چند دقیقه صبر کنیم تا آب شفاف تر شود.
امیر .س گفت: اهالی ساکن در خیابان سام شرقی و حاشیه شهر هم از وضعیت آب آشامیدنی گلامند هستند و این مسئله خانوادهها را نگران کرده که آیا به آب زابل می شود اطمینان حاصل کرد که به سلامت بدن آسیبی وارد نمی کند یا نه؟!
زهرا دیگر شهروند سیستانی ساکن در زابل با اسف بار خواندن آب آشامیدنی زابل گفت: اصلا به آب آشامیدنی در زابل نمی شود اطمینان کرد،چند روز قبل پسرم بر اثر آلودگی با آب دچار دل درد شدید شد که وقتی به دکتر مراجعه کردم علت این عارضه را مسمومیت با آب آلوده تشخیص دادند.
وی افزود: تضمینی برای سلامتی مردم زابل با این آب آشامیدنی نیست ،بعضی اوقات کلر آب به قدری زیاد است که اصلا نمی شود مصرف کرد و برخی دیگر از اوقات هم آب شفاف نیست و رنگ آب گل آلود است مسئله آلودگی آب آشامیدنی در زابل انگار هیچ وقت تمامی ندارد،مسئولین توجه ویژه ای نسبت به سلامت مردم داشته باشند این خواسته همه شهروندان است.
به دنبال گلایه مندی شهروندان زابل از وضعیت آب شرب، خبرنگار اوشیدا از حبیب اعلایی رئیس آب و فاضلاب شهرستان زابل موضوع را جویا شد که وی آلودگی آب زابل را رد کرد و گفت: این موضع صحت ندارد.
اعلایی افزود: ممکن است کدری آب بالا باشد اما دلیلی بر آلودگی آب نیست .
این مسئول بیان کرد: آب آشامیدنی زابل هیچ گونه آلودگی ندارد و بحث کلرسنجی در سطح شهر توسط اداره آب و فاضلاب و هم از سوی مرکز بهداشت انجام می شود .
وی ادامه داد: بدلیل فرسوده بودن شبکه گاها ایجاد کدورت در آب بوجود می آید که این مسئله بیشتر در مواقع اوج مصرف آب اتفاق می افتد و بعد از آن مدت به حالت قبلی بر می گردد.
رئیس آب و فاضلاب زابل با بیان اینکه تصفیه خانه سیستان هم وارد مدار شده و کیفیتش در حد بالایی است،افزود: با توجه به قدمت شبکه، شرکت آب و فاضلاب زابل نسبت به تغییر ،تعمیر و اصلاح شبکه اقدام می کند که البته لوله گذاری ها در سطح شهر در حال انجام است و شبکه در حال اصلاح است اما بدلیل طول زیاد شبکه و به میزان اعتباری که داده می شود اجرای این طرح زمان زیادی می طلبد.
وی تاکید نمود: به هیچ عنوان آب زابل آلودگی ندارد و بحث آلودگی محسوب نمی شود.
پیگیری خبرنگار اوشیدا در پی تماس با جواد اکبری زاده معاون بهداشتی درمانی دانشگاه زابل در خصوص اعلام آمار نهایی مسمومین ناشی از آلودگی آب در زابل به این نتیجه رسید که وی اعلام نهایی افراد مسموم شده در این رابطه را به زمان دیگری جهت بررسی بیشتر موضوع موکول نمود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۰۴۵


ارسال