جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۴
برای اولین بار؛
مجوز خودکشی بیمار افسرده صادرشد
 
بدین ترتیب او نخستین کسی خواهد بود که مجوز رسمی خودکشی را برای ابتلا به افسردگی دریافت کرده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، به نقل از جام نیوز به نقل از independent، یک دختر مبتلا به افسردگی در بلژیک مجوز پایان دادن به زندگی خود را دریافت کرد.

بر پایه این گزارش، "لورا" دختر 24 ساله بلژیکی به دلیل ابتلای شدید به افسردگی، مجوز خودکشی یا همان "اوتانازی" را دریافت کرد. بدین ترتیب او نخستین کسی خواهد بود که مجوز رسمی خودکشی را برای ابتلا به افسردگی دریافت کرده است. چند ماه پیش هم دولت هلند برای زنی که مبتلا به وسواس شدید بود، اجازه اوتانازی را صادر کرد. تا پیش از این اوتانازی و مرگ خودخواسته تنها در مورد بیماری های لاعلاج و یا معلولیت های سخت صادر می شد.

لورا با بیان اینکه از کودکی به افسردگی مبتلا بوده است گفت: «زندگی برای من ساخته نشده است. من هر کاری از دستم بر می آمد انجام دادم اما بیماری افسردگی ام بهبود پیدا نکرد. تنها راه حلی که برایم باقی مانده، مرگ است.»

 با اینکه دوران کودکی و نوجوانی لورا در آسایش و آرامش بوده اما او می گوید که آرزوی مرگ را از همان نوجوانی داشته است. اگرچه او هنوز در مورد تاریخ مرگ خود تصمیم نگرفته است با اینحال به دنبال مقدمات مراسم خاکسپاری خود و نوشتن آخرین جملاتش پیش از مرگ است.

 پارلمان بلژیک در سال 2003 قانون مرگ خود خواسته را تصویب کرد و هر سال حدود 1300 نفر در این کشور با استفاده از این قانون به زندگی خود پایان می دهند.

 لازم به ذکر است که خودکشی به هر دلیل در میان همه ادیان آسمانی غیر مجاز است و بر اساس آموزه های ادیان الهی، زندگی هدیه خداوند است و باید با تمام توان در حفاظت آن کوشید و بیماری و سختی‌های آن جزئی از زندگی و سرنوشت آدمی است که باید به طور طبیعی طی شود.

نخستین بارمجوز خودکشی بیمار افسرده صادرشد
 
انتهای پیام/8399
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۵۴۵


ارسال