پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰
اظهارات سران طوایف سیستان وبلوچستان در خصوص روز قدس؛
روز قدس، روز ندای وحدت مسلمانان/ راهپیمایی روز قدس، هشدار امت اسلام به سران آل‌سعود است
 
راهپیمایی روز قدس امسال با شرکت یکپارچه آحاد مردم به ویژه علما و بزرگان اهل سنت در زاهدان و شهرستان‌های سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصرهامون، مراسم گرامیداشت روز قدس امسال با شکوه فراوان و با حضور مردم شیعه و سنی استان مقارن با 23 رمضان المبارک در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
این راهپیمایی صبح امروز جمعه 19 تیر ماه از میدان آزادی در زاهدان آغاز شد و در آن شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی ضد استکباری چون مرگ بر امریکا, مرگ بر اسرائیل , مرگ بر آل سعود به سمت مصلی  زاهدان حرکت کردند.

روز قدس، روز ندای وحدت مسلمانان است
حسین اسماعیل زهی از بزرگان و ریش سفیدان اهل سنت در حاشیه راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون با قدردانی از حضور با شکوه مردم روزه دار شیعه و سنی استان در راهپیمایی حماسی روز قدس بیان داشت: تقارن جنایت آل سعود در یمن و روز قدس باعث شد مردم انزجار خود از رژیم های کودک کش دنیا به سرکردگی آمریکا را محکوم کنند و یکبار دیگر بر مواضع انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.
وی ادامه داد: مسلمان عضو یک خانواده هستند، شیعه و سنی فرقی نمی کند، حال که عضوی از جامعه اسلامی در گوشه ای از دنیا گرفتار خشونت عده ای دنیا طلب شده اند وظیفه دیگر مسلمانان است که به صورت منسجم از آن جامعه حمایت کنند.
وی بیان کرد: فرقی نمی کند این مسلمان یمنی، فلسطینی و یا بحرینی باشد سکوت هیچ فرد مسلمان در برابر ظلم و ستم جایز نیست.

راهپیمایی روز قدس، هشدار امت اسلام به سران آل‌سعود بود
بزرگ طایفه شه بخش در حاشیه راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون اظهار داشت: سران برخی کشورهای اسلامی که امروز جنگ را علیه ملتی فقیر و مظلوم یمن آغاز کرده اند سرسپرده آمریکا هستند و برای چند صباحی حاکمیت ظالمانه بر مردم دل در گرو دولت جنایتکاران داده اند و نوکر بی جیره و مواجب آنها هستند.
شه بخش در پایان بیان داشت: با هوشیاری و درایت مقام معظم رهبری امروز شاهد وحدت ناگسستنی در جمهوری اسلامی ایران هستیم، و این کشتی با وجود بدخواهان توانسته است از امواج پرتلاطم عبور کند و امروز به عنوان محور وحدت جهان اسلام نقش آفرینی کند.
حاج امید شه بخش بزرگ طایفه شه بخش نیز در گفتگو با عصرهامون با تشکر از حضور حماسی مردم شیعه و سنی تشکر کرد و بیان داشت: مردم مسلمان ایران اسلامی و دیگر نقا جهان با حضور باشکوه نفرت خود از جنایت اسرائیل، آمریکا و عربستان را در کشورهای اسلامی محکوم می کنند.
وی ادامه داد: سران هیچ کشوری حق تعرض به خاک کشور دیگری را ندارد و این تعرض در منطق تمام ادیان محکوم و مردود است.
بزرگ و ریش سفید اهل سنت سیستان و بلوچستان بیان داشت: شیعه و سنی امروز در کنار یکدیگر و با مشت های گره کرده انزجار خود از تجاوز و قتل عام کودکان مسلمان در سراسر دنیا را به رخ جهانیان کشیدند.

مردم استان بار دیگر به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفتند
حاج محمد شاهوزهی سر طایفه شاهوزهی در حاشیه راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون نیز با قدردانی از حضور حماسی مردم ایران در روز قدس امسال بیان داشت: مردم در پاسخ به لبیک خمینی کبیر سالهاست که پر شور در سراسر ایران حاضر می شوند و انزجار خود از اسرائیل را به سران این کشور نشان می دهند.
وی بیان داشت: امسال شاهد اتفاق تازه ای در جهان اسلام بودیم آن هم حمله وحشیانه رژیم آل سعود علیه ملتی مظلوم که دولتمران سعودی با این جنایت و قتل عام افراد بیگناه گوی سبقت را از اسرائیل غاصب ربودند.
سر طایف شاهوزهی ادامه داد: سکوت هر مسلمان در برابر ظلم جایز نیست ملت ایران با این حضور پرشور نشان دادند از هدف بزرگ خود که همانا مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم است اندکی هم عدول نکرده اند.

روز قدس، روز نمایش وحدت عظیم مسلمانان در برابر فتنه های اسرائیل است
بزرگ طایفه اهل سنت نارویی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه با بیان اینکه روز قدس با تدبیر بنیانگذار انقلاب اسلامی امام راحل(ره) آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان نام گذاری شده است، اظهار داشت: در این روز مردم باید برعلیه استکبار جهانی و اسرائیل در راهپیمایی شرکت کنند و برای دفاع از مردم مظلوم مسلمان حضور باشکوهی را از خود نشان دهند.
یوسف نارویی افزود: حضور پرشور مردم اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس نشان می دهد که ملت همیشه آگاه و در صحنه ایران همچنان پایبند به سخنان مقام معظم رهبری هستند و همواره با استکبار جهانی به خصوص با اسرائیل غاصب مخالف بوده و آماده مبارزه با این کشورهای گرگ صفت و ظالم هستند.
وی با اشاره به نقش و حضور باشکوه زنان در این راهپیمایی گفت: نقش زنان مختص به کار در خانه نیست و آنها با شرکت در این راهپیمایی ها الگوی سایر زنان هستند، چرا که زنان از دیرباز نقش موثری در اجتماع و همچنین در دوران هشت سال دفاع مقدس برای پیروزی انقلاب اسلامی از خود ایفا کردند.
وی با بیان اینکه هم اکنون مردم اعم از شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان در راهپیمایی روز قدس حضور دارند، بیان کرد: ما باید با همدلی، وحدت و همبستگی بیشتر خود مانع عملی شدن اهداف شوم دشمنان شویم و این پیام را به تمام کشورها برسانیم که ملت ایران همیشه با وحدت، همبستگی و همدلی آحاد ملتش در صحنه های مختلف حضور دارد تا دشمن جرات و جسارت نفوذ به بطن این ملت برای ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی را نداشته باشد.
بزرگ طایفه اهل سنت نارویی با اشاره به اینکه گروهک داعش زاییده استکبار جهانی، آمریکا و اسرائیل است، خاطر نشان کرد: کشورهای غربی می خواهند با ایجاد گروهک های تکفیری و تروریستی باعث اختلاف بین مسلمانان جهان شوند و چهره اسلام را در دنیا خشن جلوه دهند، آنها بدانند که اهداف شوم شان کوچکترین خللی به وحدت ملت مسلمان ایران وارد نمی کند.

روز قدس، روز فریاد امت اسلامی بر ضد اشغالگری، جنایت، قتل عام و بیدادگری است
بزرگ طایفه اهل سنت شه بخش در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه روز قدس را یادگار ارزشمند رهبر کبیر انقلاب برای یک مبارزه خاموش نشدنی با دشمنان اسلام عنوان کرد و گفت: مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه،یمن و سوریه بیش از هر زمان دیگر نیازمند حمایت‌های سازمان‌های مدعی حقوق بشر و امت اسلامی هستند که خوشبختانه امروز شاهد حمایت‌های مردمی هستیم.
حاجی قیص شه بخش افزود: حضور پرشور مردم شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس، اعلام همدردی با مردم مظلوم مسلمان در سراسر جهان است و من در این فرصت از مردم همیشه در صحنه زاهدان به خاطر خلق این حماسه با شکوه قدردانی می‌کنم.
وی بیان کرد: روز قدس به عنوان یکی از ارزنده‌ترین یادگاری‌های امام راحل است، روز فریاد امت اسلامی بر ضد اشغالگری، جنایت، قتل عام و بیدادگری است که بازهم با حماسه‌‌آفرینی مردم همیشه در صحنه همراه شد.

روز قدس، روز دفاع از مردم فلسطین است
بزرگ طایفه اهل سنت رودینی در حاشیه این راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه گفت: امروز روزی است که مردم شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند تا با حضور خود از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین دفاع کنند.
احمد رودینی افزود: این راهپیمایی هرسال با شکوه تر از سالهای گذشته برگزار می شود و مردم استان نیز با استقبال و حضور خود در این روز وحدت، همبستگی و یکپارچگی خود رابه تمامی کشورها اعلام می کنند تا دشمنان اسلام بدانند که هرگز نمی توانند با ایجاد تفرقه افکنی این وحدت و همدلی را از بین ببرند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۷۳۶


ارسال