پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱
منبع آگاه:
98 درصد متن توافق هسته‌ای کامل شده است
 
یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای ایران در وین اعلام کرد «98 درصد» از متن توافق نهایی آماده شده و فقط دو یا سه مسئله باقی مانده است.
به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای ایران در وین از تکمیل «98 درصد» از متن توافق نهایی خبر داد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد این منبع آگاه، بعد از تازه‌ترین مذاکرات دوجانبه و چند جانبۀ روز شنبه در وین گفت: «98 درصد از متن تمام شده است.»

منبع یادشده افزود، دو یا سه مساله مهم باقی مانده است.

وی طول مدت هرگونه توافق احتمالی نهایی در وین و نیز لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از جمله تحریم تسلیحاتی از سوی سازمان ملل را از جمله مسائلی عنوان کرد که نیاز به حل و فصل دارند.

این منبع همچنین گفت: «هم اکنون لازم است تصمیمی سیاسی اتخاذ شود و در این صورت پیشرفت سریع در مسائل امکان‌پذیر خواهد بود.»
 
قرار است وزرای خارجه ایران و آمریکا ساعت ۸ صبح یکشنبه (21 تیر) به وقت وین بار دیگر دیدار و گفت و گو کنند.
 
ایران و کشورهای گروه 1+5 شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین به علاوه آلمان، به منظور دستیابی به توافق جامع نهایی بر سر برنامه انرژی هسته‌ای ایران، در وین،  پایتخت اتریش، مذاکره می‌کنند.

 این در حالیست که  یک منبع ارشد در یکی از هیات‌های غربی روز شنبه در گفتگو باخبرگزاری اسپوتنیک  مدعی شد:« یک توافق فراگیر درباره برنامه هسته‌ای ایران هنوز آماده نشده است.»

وی همچنین تاکید کرد:« هیات‌های غربی دلیلی ندارد دیگر منتظر بمانند.»

انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۹۹۰
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال