جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
پیشنهاد افزایش وام ازدواج به 10 میلیون تومان
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور مبنی بر افزایش وام ازدواج به 10 میلیون تومان خبر داد.
به گزارش سرویس اقتصادی عصر هامون، عباس فلاحی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه 12 نماینده مجلس به رئیس جمهور برای رفع موانع ازدواج جوانان اظهار داشت: چندین بار نمایندگان مجلس با وزرا از جمله وزیر اقتصاد در ارتباط با بحث ازدواج جوانان و رفع موانع اقتصادی آن گفتگوهایی را انجام داده‌اند اما به نتیجه نرسیده است.
 
وی افزود: با توجه به نگرانی‌هایی که از کاهش ازدواج جوانان و افزایش طلاق وجود دارد، تعدادی از نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند در این ارتباط به رئیس جمهور نامه‌ای بنویسند تا گشایشی در اعتبارات مربوط به وام ازدواج صورت بگیرد.
 
فلاحی با بیان اینکه در چند ماه اخیر شاهد گشایشی در اعتبارات پولی کشور و موجودی بانک‌ها بوده‌ایم، تصریح کرد: با توجه به این موضوع  تعدادی از نمایندگان مجلس پیشنهاد دادند که وام ازدواج جوانان به 10 میلیون تومان افزایش یابد.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی، همچنين به دیگر پیشنهادات نمایندگان پارلمان در ارتباط با این وام از جمله قرص الحسنه بودن وام ازدواج اشاره کرد و گفت: همچنین این نمایندگان در نامه خود به رئیس جمهور پیشنهاد دادند دوره برگشت این وام چهار ساله باشد.
 
فلاحی با اشاره به اهمیت تسریع در پرداخت وام ازدواج و رفع موانع آن خاطر نشان کرد: پیش از این برخی از وزرا به نمایندگان در این ارتباط قول‌هایی داده بودند اما عملیاتی نشده بود.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر موجودی بانک‌ها 70 هزار میلیارد تومان است در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توان اثار تورمی وام ازدواج 10 میلیون تومانی را کنترل کرد، گفت: اگر رئیس جمهور در این ارتباط دستور بدهند، نمایندگان مجلس  با کمک وزرا تمهیداتی را در این ارتباط می‌اندیشید از جمله اینکه پول نقد در اختیار خانواده‌ها قرار داده نشود و به صورت غیر مستقیم خانواده‌ها بتوانند از این پول استفاده کنند.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۰۷۹
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال