پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۴
یک نورولوژیست:
بیماران مبتلا به صرع نباید بارداری های ناخواسته داشته باشند
 
یک نورولوژیست گفت : عوارض مصرف برخی از داروها در دوران بارداری و بدون مشورت با پزشک میتواند منجر به عقب افتادگی ذهنی و بدشکلی های مادرزادی شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، دکتر ساناز احمدی استادیار بیمارستان سینا دانشگاه تهران با بیان اینکه بیماران مبتلا به صرع نباید بارداری های ناخواسته داشته باشند گفت : این بیماران باید به طور مداوم تحت نظر پزشک بوده و با اجازه پزشک اقدام به بارداری نمایند.
 
وی با اشاره به اینکه  برای این بیماران در دوران بارداری نباید از داروهای ترکیبی استفاده شود تصریح کرد : این بیماران باید با برنامه ریزی و تحت نظر پزشک اقدام به حاملگی نمایند.
 
این نورولوژیست با تاکید به اینکه به طور کلی بیماران مصروع اگر تحت نظر پزشک باشند می توانند باردار شوند ادامه داد :  مصرف برخی از داروها در بیماران مصروع می تواند عوارضی در پی داشته باشد که برای کاهش این عوارض حتما باید پزشک اجازه بارداری و یا شیردهی بدهد.
 
وی تصریح کرد : عوارض مصرف برخی از داروها در دوران بارداری و بدون مشورت با پزشک میتواند منجر به عقب افتادگی ذهنی و بدشکلی های مادرزادی شود که دراین راستا لازم است مادران مبتلا به صرع ماهیانه تحت بررسی های مرتب پزشک بوده و علاوه بر معاینه توسط پزشک ، در مواردی با تجویز پزشک آزمایشهای خاص بدهند.
 
دکتر احمدی ادامه داد: داروهای دوره بارداری و یا شیردهی نباید خودسرانه تغییر یافته و با قطع شوند و حتما باید مصرف این داروها ادامه یابد چرا که تشنج ها برای بچه ضرر داشته و حتی ضرر ان بیشتر از داروهای مصرفی می باشد.
 
وی با بیان اینکه داروهای ضد تشنج نباید در ماههای دوم و سوم بارداری تغییر یابد گفت : باید همان داروی قبلی را با مقدار صحیح ادامه دهیم  خاطرنشان کرد : دارو در دوران بارداری نسبت به قبل از بارداری باید تغییر یاید و متناسب با شرایط و تغییرات بدن بیمار باشد .
 
انتهای پیام/8399
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۳۷۷
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال