چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
وضعیت مسکن مهر در زاهدان نامطلوب است/ آخرین وضعیت واحدهای مسکن مهر
 
متقاضیان مجتمع مسکونی 256 واحدی ولایت آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان از سال ۸۶ در انتظار خانه دارشدن و وداع با اجاره نشینی هستند اما کم کم مشکلات ریز و درشت در این پروژه، کام بسیاری از آنها را تلخ کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از خط اول ،متقاضیان مسکن مهر تمام سرمایه خود را دادند تا سرپناهی داشته باشند، اما این سرپناه هر روز مشکلاتش زیادتر می شود، انصاف نیست که مسئولین به وعده های خود عمل نمی کنند و حق کارگرانی را که با زحمت در گرما و سرما برای تامین مایحتاج زندگی خود در تلاش هستند، ضایع می کنند.

متقاضیان این پروژه به امید خانه دار شدن تمام سختی ها را به جان خریدند تا خانه دار شوند اما در نهایت دولت خانه هایی را به متقاضیان واگذار کرد که فاقد هرگونه امکانات رفاهی و اولیه بود.

در همین خصوص در پی تماس های اخیر مالکان مجتمع مسکونی آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان با این پایگاه خبری ،خبرنگار خط اول بر آن شد که شخصا در محل حاضر شود و با نگاه دوربین مشکلات را به گوش مسئولین برساند.

 

IMG_1734

انباری موجود در نقشه به فضاهای دیگر از جمله پشت بام منتقل شده است در صورتی که طبق بخشنامه قرارداد های متر مربع زیر بنا (۱۴۲۸۲۵/۱۰۰ مورخ ۲۴/۸/۸۵)باید مطالعات کامل شود تا تغییری در نقشه نباشد . این در حالی است که طبق همین بخشنامه سطوح زیربنای هر ساختمان براساس تصویر افقی (پشت تا پشت در نقشه) اندازه گیری می شود ولی بابت هر انباری از اعضای حدود ۱۸۰۰۰۰۰ تومان دریافت می شود و در غیر اینصورت واحد تحویل نمی شود و در قرار داد نیز به این نکته اشاره شده که پیمانکارمکلف به اجرای یک واحد انباری برای هر واحد می باشد.

IMG_1757

فضای کوچک انباری هایی که حالت سلول دارند و بدلیل نداشتن اضافه بنا در قسمت راهرو پشت بام ساخته شده که با نبود آسانسور حمل و نقل وسایل از جمله گالن های نفت که با احتساب یک طبقه پارکینگ و چهار طبقه مسکونی به طبقه ششم  را برای ساکنین مشکل ساخته است.

IMG_1736

محل آسانسورهایی که به انبار بیشتر شباهت دارد و همچنین محلی برای جمع آور زباله ها و موش و گربه شده و بدلیل نداشتن حفاظ خیلی خطرناک می باشند چنانچه کودکی از طبقه چهارم در آن سقوط کند امکان ندارد زنده بماند.

IMG_1738

در نقشه ها آسانسور باربر وجود داشته است در حالی که در قرارداد این مورد حذف و از اعضا جداگانه هزینه حدود ۱۳۰۰۰۰۰ هزار تومان دریافت شده است این در حالی است که در مجاورت این بلوکها ، تعاونی مسکن آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان با هزینه ای حدود ۴میلیون کمتر تمام خدمات از جمله آسانسور و غیره را با همان کیفیت ساخت ارائه کرده است.ضمنا جای خالی آسانسور باربر که از مشاعات ساختمان می باشد بعنوان انباری به واحد مجاورش به مبلغ ۱۸۰۰۰۰۰ تومان فرخته شده است.

IMG_1739

سقف آسانسوهای رها شده در محوطه مجتمع که که در اثر باران و باد و گردخاک فرسوده و غیر قابل استفاده شده است

 

IMG_1760

محل درب آسانسوره برروی پشت بام که تبدیل به محلی برای دزدی شده است

 

IMG_1744

ورودی مجتمع ساختمانی نوسازی که تحویل مالکان داده شده که سرتا سر با خاک پوشیده شده و پله هایی که اکثرا شکسته می باشند.کف راهروها که باید سنگ فرش می شد و دیوارها که گچ کاری نشده است  و خاک و آشغال آن خیلی ساکنین را رنج می دهد.

IMG_1761

در نقشه های منضم به پیمان نمای کل بلوک ها آجر سفال بوده است ولی در عمل از سرامیک بی کیفیتی استفاده شده است که هنوز پروژه تحویل موقت نشده در حال افتادن و تغییر رنگ است و عدم تثبیت نما از دلایل آن می باشد حال اگر در حین تردد افراد سرامیکی از ارتفاع ۱۲یا ۱۳متری سقوط نماید چه کسی مسئول حادثه ی بوجود آمده خواهد بود.

IMG_1748

پنجره ها طبق بخشنامه مسکن و شهر سازی از جنس upvc با شیشه دوجداره بوده است که در حال حاضر از جنس آلومینیوم با شیشه دوجداره با کیفیت پایین اجرا شده است که براحتی باد و باران وارد خانه می شودو پیچ دستگیره های پنجره آلومینیوم هرز شده و خود به خود پنجره ها باز می شوند.

IMG_1745

حذف کمربندی بتنی  دور ساختمان که استقامت ساختمان به پایین ترین حد رسیده است و بجای آن جای گلدانی به مالکان معرفی نمودند.

IMG_1749

نشتی آب در ساختمان باعث ریزش سقف منازل و ترک خوردن دیوارها شده است

IMG_1751

بدلیل نامناسب بودن مصالح غیر استاندارد با کوبیدن یک میخ به دیوار سوراخی به این بزرگی ایجاد می شود

IMG_1753

سیم کشی فاقد استاندارد و استفاده از نامرغوبترین سیم ها که خطر برق گرفتگی بدلیل پوشیده نبودن سیم ها در همه راهروها وجود دارد حتی سیم های برق کف راهرو رها شده اند.

IMG_1758

استفاده از نامرغوب ترین ایزوگام، سقف مجتمع از ایزوگام در جه ۴ استفاده شده است که هنوز استفاده نشده تخریب شده است و دیوارهای پشت بام که باید ۱/۱۰ سانت باشد ولی ۴۷ سانت ساخته شده است که جوابگوی امنیت کودکان نمی باشد.

IMG_1742

نداشتن درب ورودی باعث نا امنی و دزدی در مجتمع شده و فضای برای پارک ماشین نیز کم است بطوریکه در پارکینگ یک بلوک ۱۶ واحدی امکان پارک ۱۶ دستگاه ماشین نیست همچنین در پارکینگ ها لوله های آب بدون حفاظ و پوشش رها شده و درب کانال های فاضلاب نیز باز و امکان سقوط ماشین و کودکان می باشد.

IMG_1746

نمای بیرونی ساختمانهای نوساز که بدلیل نشتی آب شبیه به ساختمانهایی می ماند که چند سال استفاده شده است.

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۷۹۳


ارسال