دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳
ادعای نماینده آمریکایی: درصورت تخلف ایران از زور استفاده خواهیم کرد
 
آدام شیف، نماینده دموکرات کالیفرنیا مدعی شد: گزینه نظامی علیه ایران همیشه بر روی میز بوده و خواهد ماند.
به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، آدام شیف، نماینده دموکرات کالیفرنیا و عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد: اگر ایران در پایان پانزده سال که قابلیت غنی سازی دارد به سمت اورانیوم با غنای بالا برود، ما از زور برای متوقف کردن آنها استفاده خواهیم کرد.
آدام شیف درباره رای گیری در کنگره درباره توافق هسته ای با ایران گفت: من فکر می کنم اوباما، رئیس جمهور آمریکا رای کافی را در کنگره بدست خواهد آورد. امروز در واشینگتن پست مطلب قوی در این زمینه نوشته شد. شما شاهد بسیاری از حمایت ها از این توافق هستید.
وی مدعی شد: باید اذعان کنیم که این توافق به هیچ وجه بی نقص نیست زیرا گفتگو با دشمن سرسخت مانند ایران انجام شده است و همانطور که امتیاز می گیرید باید امتیاز نیز بدهید، اما این توافق مسیرهای ایران برای رسیدن به بمب را می بندد. این بخش مهمی از توافق است و ما نباید از آن دور شویم، حتی اگر تلاش می کنیم که ایران و فعالیت های شرورانه آن را در منطقه مهار کنیم.
وی افزود: حمایت از توافق در حال انجام شدن است اما هنوز بسیاری از نمایندگان تصمیم نگرفته اند.
این نماینده دموکرات درباره گزینه نظامی مدعی شد: این گزینه همیشه بر روی میز بوده و خواهد ماند. اگر ایران در پایان پانزده سال که قابلیت غنی سازی دارد به سمت اورانیوم با غنای بالا برود، ما از زور برای متوقف کردن آنها استفاده خواهیم کرد. در صورتی که آنها گام هایی بردارند که منجر به دستیابی آنها به بمب شود، ما ناچار به استفاده از زور برای متوقف کردن آنها هستیم.
آدام شیف مدعی شد: درصورتی که ایران به بمب هسته ای دست یابد موجب رقابت تسلیحات هسته ای در خاورمیانه خواهد شد. آنها می توانند تهدید کنند و از آن برای خارج کردن اسرائیل از نقشه زمین استفاده کنند. بنابراین ما اجازه نخواهیم داد این اتفاق روی دهد و رئیس جمهور آمریکا به صراحت در این زمینه صحبت کرده است.
انتهای پیام/8399
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۱۲۰
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال