سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۳
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص معرفی فرمانداران جدید زاهدان و زابل گفت: اقدامات لازم صورت گرفته است و منتظر صدور احکام افراد از سوی وزارت کشور هستیم.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصرهامون، علی اصغر جمشید نژاد عصر پنج شنبه در اولین نشست شورای اطلاع رسانی استان و در جمع خبرنگاران بیان داشت: تاکنون تبلیغات زود هنگام در بحث انتخابات در سیستان و بلوچستان توسط کاندیداها مشاهده نشده است.
وی افزود: مدیران باید در چارچوب اداری خود رفتار کرده و در امر انتخابات هیچ فردی مجاز به استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ یا تخریب کسی نیست.

امسال اولویت سیستان و بلوچستان پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی است
این مسئول از تشکیل شورای اطلاع رسانی و اتاق فکر روابط عمومی ها و رسانه ها خبر داد و گفت: شورای اطلاع رسانی متشکل از نمایندگان رسانه ها، فضاهای مجازی و کارشناسان استانداری و با هدف تولید محتوا تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه امسال اولویت سیستان و بلوچستان پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی است، افزود: دعوت وزیران مربوط به این حوزه ها از ابتدای سال تاکنون نشان دهنده اهمیت این موضوع است در همین راستا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش به استان سفر داشتند وزیر ورزش و جوانان نیز به زودی به استان سفر خواهند کرد.

تقسیم سیستان و بلوچستان به سه استان شایعه است
جمشید نژاد با رد هرگونه شایعاتی مبنی بر تقسیم سیستان و بلوچستان به سه استان خاطر نشان کرد: هر از گاهی شایعاتی از این دست در فضای مجازی منتشر می شود، تقسیمات کشوری بر اساس نظرات تخصصی و کارشناسی دقیق و حساب شده از سوی وزارت کشور و دولت انجام می شود و هم اینک نه تنها برای تقسیم این استان هیچ تصمیمی گرفته نشده بلکه هیچ حرفی در این زمینه به میان نیامده و شایعات مطرح شده کاملا بی اساس است.

برخی از مدیران با رانت های سیاسی روی کار آمدند که دنبال برکناری آنها هستیم

وی ادامه داد: برخی از مدیران براساس شایسته سالاری به مدیریت نرسیدند بلکه براساس رانت سیاسی مدیریت برخی پست ها را تصاحب کردند که به دنبال برکناری این افراد هستیم.

رسانه مشکلات استان را به نقد بکشند
جمشید نژاد با بیان اینکه رسانه ها چم بینای مسئولین و مردم هستند بیان داشت: رسانه ها مشکلات و کمبود ها را به نقد بکشند مسلماً این نقدها مورد استقبال مسئولین قرار خواهد گرفت.
وی بیان داشت: از تریبون یکی از نماز جمعه های استان اقدامی انجام گرفته توسط یکی از نامزدها که البته به عنوان کاندید حضور نیافته است یقیناً با این افراد برخورد می شود.
وی در خصوص تعیین تکلیف و سرنوشت فرمانداران زاهدان و زابل اظهار داشت: استانداری در خصوص تعیین تکلیف افرادی که دخیل هستند در سیاسی ترین اقدام امسال باید منویات دولت اعمال شود و باید تا کنون در سح استان این تغییرات انجام می گرفت.
وی افزود: تا زمانی که احکام افراد صادر نشود نمی توان نام افراد را ذکر کرد، از سوی استان اقدامات لازم صورت گرفته است اما منتظر صدور احکام از سوی وزارت کشور هستیم.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۴۳۳


ارسال