شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس،
ورود مجلس بر مسئله برجام امری بدیهی است/اهمیت مجلس بار دیگر از سوی رهبری تبیین شد
 
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: مجلس به عنوان کانون نمایندگان برجسته مردم باید با ورود بر مسئله برجام حق دفاع و ارزیابی منافع ملی را داشته باشد.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون؛ محمد سعید اربابی در گفت و گو با پهره با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری با اعضای مجلس خبرگان و توجه ایشان به اهمیت ورود مجلس شورای اسلامی بر مسئله برجام گفت: مجلس به عنوان مکانی که نمایندگان مورد اعتماد مردم از هر شهر با بالاترین آرا در آن ورود پیدا کرده اند باید حق اظهار نظر در خصوص منافع و سرنوشت کشور را داشته باشند و این امر یکی از وظایف بدیهی نمایندگان مجلس است.

وی گفت: وقتی که در آمریکا وضعیت برجام با حساسیت ویژه ای در کنگره سنا مطرح می شود جای تعجب است که برخی از ورود آن در مجلس شورای اسلامی تعلل می کنند.

وی با اشاره به این بخش از بیانات رهبری که فرمودند” من در مورد نحوه بررسی و این که برجام را رد کنند یا تصویب ، هیچ توصیه ای ندارم و این نمایندگان ملت هستند که باید تصمیم بگیرند” گفت: رهبری بار دیگر با یادآور شدن اهمیت ورود مجلس در مسائل حساس و منافع ملی؛ جایگاه مجلس را یادآور شدند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر قرار باشد که مجلس در این چنین مسائل مهمی که سرنوشت کشور در آن مورد اهمیت است ورود پیدا نکند پس وظیفه نمایندگان مردم در مجلس چه خواهد بود؟ علاوه بر آن با کم اهمیت جلوه دادن نقش مجلس؛ باب این گونه کم توجهی ها به مجلس باز خواهد شد.

 

انتهای پیام/ 0852

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۹۳۳
مرجع : سایت پهره


ارسال