دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
آسوشیتد پرس:
هرگونه طرح مخالف با توافق هسته ای ایران به کاخ سفید نخواهد رسید
 
اقدام سنا این تضمین را به وجود آورد که هرگونه طرحی که با توافق هسته ای ایران مخالف باشد به کاخ سفید نخواهد رسید.
به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، به نقل از آسوشیتد پرس، دموکراتهای سنا روز پنجشنبه به توافق با ایران رای مثبت دادند و بر مخالفت سرسختانه جمهوری خواهان فائق‌ آمدند زیرا باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با این توافق به یک پیروزی در مهم ترین اولویت سیاست خارجی خود دست خواهد یافت.
 
طرح مخالفت با توافق هسته ای ایران به شصت رای نیاز داشت که دو رای کم آورد زیرا اکثریت دموکراتها و سناتورهای مستقل علیه این طرح رای دادند.
 
براساس این گزارش، جمهوری خواهان کنگره روز جمعه به تلاشهای خود برای خارج کردن توافق از مسیر خود ادامه خواهند داد این در حالی است که جمهوری خواهان سنا نیز وعده داده اند دوباره رای گیری کنند. اما اقدام سنا این تضمین را به وجود آورد که هرگونه طرحی که با توافق هسته ای ایران مخالف باشد به کاخ سفید نخواهد رسید. 
 
بلیک فارنتهلد از سناتورهای جمهوری خواه ایالت تگزاس خاطرنشان کرد: جمهوری خواهان کنگره برای جلوگیری از اجرای توافق هسته ای با ایران از شاخه قضایی هیات حاکمه آمریکا کمک خواهند گرفت، توافقی که به دنبال اعمال برخی محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران میلیاردها دلار به ایران اعطا خواهد شد.
 
فارنتهلد توافق هسته ای با ایران را توافقی بد خواند که باید متوقف شود بعلاوه جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان سخت در تلاشند آن را لغو کنند.
 
نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طرحی را مطرح کردند و از اوباما خواستند همه اسناد و مدارک مربوط به توافقنامه را در اختیار آنها قرار دهد، اما دولت آمریکا متن دو توافقنامه ای را که آژانس بین المللی انرژی اتمی بر سر آنها با تهران مذاکره کرده بود را در اختیار این نمایندگان قرار نداد.
 
دولت آمریکا اعلام کرد: توافقات دوجانبه را در اختیار ندارد.
 
بعلاوه آژانس نیز تاکید کرد: قوانین اجازه نمی دهد متن این توافقات را منتشر کند.
 
تد پو از سناتورهای جمهوری خواه ایالت تگزاس نیز اعلام کرد: کنگره بدون دسترسی به اسناد و مدارک نمی تواند این توافقنامه را بررسی کند، بعلاوه کنگره باید از همه توافقات محرمانه طرفین اطلاع داشته باشد.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۲۸۶
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال