چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان:
تضعیف بنیان خانواده مهمترین رویکرد شبکه های ماهواره ای است
 
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان هدف از تولید و افزایش روز افزون شبکه های ماهواره ای را آسیب زدن به کانون گرم خانوادگی عنوان کرد و گفت: سست کردن و تضعیف بنیان خانوادگی، هجمه به جوانان و نوجوانان از لحاظ مسائل نفسانی و شهوانی و تغییرو دگرگونی فضای فکری واخلاقی در جامعه از دیگر اهداف این شبکه ها است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، امروز کشورهای غربی می دانند که خانواده به عنوان نهادی ارزنده و اثرگذار در بین ایرانیان جایگاه محکمی دارد از اینرو هدف از تولید و افزایش روز افزون شبکه های ماهواره ای را آسیب زدن به کانون گرم خانوادگی قلمداد می کنند.
حجت الاسلام عبدالرضا پور ذهبی در گفت و گو با زاهدانه با اشاره به آثار سوء ماهواره که سبب تضعیف بنیان اجتماعی و خانوادگی در بین افراد جامعه می شود، اظهارداشت: استفاده کردن از فضای رسانه ای به خودی خود مضراتی در پی ندارد مگر اینکه کنترل لازم روی آن صورت نگیرد و استفاده نادرستی از آن انجام شود.
وی افزود: امروز کشورهای غربی می دانند که خانواده به عنوان نهادی ارزنده و اثرگذار در بین ایرانیان جایگاه محکمی دارد از اینرو با استفاده از فضای کاری ماهواره باعث هجوم هجمه های فرهنگی زیادی به سمت این کانون گرم خانوادگی شده اند تا جوانان و اعضای خانواده را تحت تاثیر سریال های غیر اخلاقی و نادرست خود قرار دهند.
این مسئول هدف از تولید و افزایش روز افزون شبکه های ماهواره ای را آسیب زدن به کانون گرم خانوادگی عنوان کرد و گفت: سست کردن و تضعیف بنیان خانوادگی، هجمه به جوانان و نوجوانان از لحاظ مسائل نفسانی و شهوانی و تغییرو دگرگونی فضای فکری واخلاقی در جامعه از دیگر اهداف این شبکه ها است.
وی ادامه داد: از آنجایی که در پخش برنامه های ماهواره ای به مسائل دینی توجه نمی شود و نوع پوشش و روابط بین افراد مقایرتی با عقاید و باورهای اسلامی ندارد این مهم باعث ضربه به فرزندان در جامعه می شود زیرا در فضای عقلانی صحیحی قرار ندارند.
حجت الاسلام پور ذهبی در تکمیل این مطلب بیان کرد: باید جذابیت هایی در برنامه های تلویزیونی داخلی ایجاد کنیم تا افراد از دیدن سریالهای ماهواره ای منصرف شوند که در این حیطه نیاز است والدین نظارت و کنترل بیشتری از خود بروز دهند و از ورود ماهواره به خانه و کاشانه خود پرهیز کنند.
وی تصریح کرد: امروز شبکه های دیجیتالی و استانی برنامه های متنوعی دارند و افراد بجای نگاه کردن به سریال های مستهجن و غیراخلاقی ماهواره می توانند از این برنامه ها استفاده کنند.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: بهترین راه مبارزه با ماهواره و آثار مخرب آن مراجعه به قرآن و آشنایی خانواده و فرزندان با اثرات این عامل مخرب است.
وی در ادامه تهاجم فرهنگی را از مهمترین حربه های دشمن بر علیه کشورهای اسلامی عنوان کرد که بیشتر از تحریم‌های اقتصادی در جامعه اثرگذار است.
پور ذهبی گفت: با برگزاری کلاس های آموزش خانواده در مدارس می توانیم با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله و تمام نقشه های شوم آنان را خنثی کنیم.
وی در پایان با اشاره به گسترش شبکه های اجتماعی و کانال های ماهواره ای تاکید کرد: برای وارد شدن در این جنگ فرهنگی مقدماتی لازم است که باید آن ها را فراهم کنیم و باید به مخاطب بگوئیم ابزار این جنگ رسانه است و باید مردم باور کنند که در جنگ فرهنگی و نبرد اعتقادی قرار داریم.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۵۳۱۱
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال