شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۹
فرماندار نیمروز،
پاسداری از فرهنگ عاشورایی موجب افزایش بصیرت در بین افراد مختلف جامعه می گردد
 
فرماندار نیمروز گفت: پاسداری از فرهنگ عاشورایی موجب تقویت باورهای دینی و افزایش بصیرت زایی در بین افراد مختلف جامعه می گردد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، در جلسه ستاد شئونات اسلامی فرماندار نیمروز پاسداری از فرهنگ عاشورا را پاسداشت یک مکتب دانست و تاکید کرد: این مکتب شجاعت را در وجود شیعیان نهادینه کرده است.
وی با اشاره به پیام عاشورا و قیام امام حسین(ع) گفت: عزت و ذلت ناپذیری مهمترین پیام قیام اباعبدالله الحسین(ع) است.
محمدحسن دهمرده با اشاره به اینکه مجموعه اداری شهرستان نیمروز نیز با تمام قوا در ایام عزاداری آمادگی هر گونه کمکی دارد، افزود: نباید دغدغه برگزاری مراسمات محرم را داشته باشیم چرا که مردم خود پای کار هستند.
در ادامه حجت السلام والمسلمین محمدقاسمی رئیس اداره تبلیغات تصریح کرد: در آستانه فرا رسیدن ایام محرم شهر، روستاها و مساجد شهرستان نیمروز سپاه پوش خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: در این ایام برنامه های گفتمان دینی در مدارس سطح شهرستان نیمروز برگزار می شود.
رئیس اداره تبلیغات از برگزاری مسابقه بهترین جملات در خصوص امام حسین خبر داد و بیان کرد: به ۱۰ نفر از برندگان به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
حجت السلام قاسمی از هیئات مذهبی خواست تا برای حفظ نظام شهر و عزاداری بهتر در ایام محرم، زمان دسته روی ها را به اداره تبلیغات اعلام تا برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.
سرهنگ محمدرضا نخعی فرمانده سپاه نیمروز اذعان کرد: ماه محرم در تاریخ نظام اسلامی یک فرصت محسوب می شود، فرصتی که به وسیله آن نهضت های بزرگی چون انقلاب اسلامی شکل گرفت و به پیروزی رسید.
وی افزود: نیروهای بسیجی برای برقراری نظم و امنیت عزاداران حسینی در همه روستاها و مساجد آمادگی کامل دارند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۱۹۴
مرجع : خبرنیمروز


ارسال