با آغاز فصل سرما؛

فروش آزاد گاز در سیستان و بلوچستان داغ شد+ فیلم و عکس

17 آبان 1394 ساعت 9:04

همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما کمبود گاز مایع در شهرهای سیستان و بلوچستان خودنمایی کرده و شهروندان برای دستیابی به سیلندر های گاز مجبورند ساعات ها ز وقت خود را در صف های طولانی سپری کنند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، قصه کمبود گاز مایع در فصل زمستان در سیستان و بلوچستان دیگر به قصه تکراری برای مردم این مرز و بوم تبدیل شده است به طوری که همه ساله همزمان با آغاز فصل سرما و یخبندان یکی از مهمترین مشکلات مردم استان کمبود گاز و مشکلات مربوطه به آن است.
این در حالی ست که برای رفع این مشکل دو سال پیش بزرگ‌ترین ایستگاه ریلی تخلیه گاز مایع در زاهدان افتتاح شد و مردم دلخوش شدند که از این پس مشکلی در تهیه گاز نخواهند داشت اما این کار هم نتوانست مشکل کمبود گاز استان سیستان و بلوچستان و شهرستان زاهدان را حل کند.
از افتتاحیه ها که بگذریم حدود یک ماه پیش بود که یکی از مسئولین اطمینان داد که مردم سیستان و بلوچستان امسال مشکل گاز نخواهد داشت اما دیری نپایید که با اولین بارندگی شاهد انتظار شبانه روزی مردم سیستان و بلوچستان در صف های طویل گاز شدیم.مسئولین به جای وعده توخالی خدمتگذار مردم باشند
يكي از شهروندان زاهداني به خبرنگار عصر هامون در اين خصوص گفت: با توجه به اينكه اعلام شده است تا گاز مورد نياز مردم به در منازل آنها تحويل داده شود متاسفانه اين اقدام براي بيشتر مردم عملي نشده است و مردم به ناچار براي تهيه گاز چند روز سرگردان مي‌شوند.
اين این شهروند زاهداني افزود: یکی از مشکلات کمبود گاز مایع در زاهدان ايجاد صف‌هاي طولاني در اين حوزه‌ است كه بعضا با درگيري و دعوا همراه است و مردم براي اينكه بتوانند از يكديگر سبقت بگيرند و زودتر گازشان را بگيرند با يكديگر درگير شده و مشكلاتي از اين قبيل ايجاد مي‌شود.
فیلم
یکی دیگر از شهروندان ادامه داد: به مردم گفته‌اند كه براي تهيه كپسول مورد نيازشان با تلفن گوياي شركت گاز تماس بگيرند كه متاسفانه در روز چندين بار تماس گرفته مي‌شود اما كسي پاسخگو نيست بهتر است بجاي اذيت و آزار مردم پاسخگوي آنان باشند.
وي با اشاره به وعده لوله کشی گاز به شهر زاهدان ادامه داد: مسئولان با وعده و وعيدهاي پوچ و توخالي بيشتر از اين بر مشكلات مردم اضافه نكنند چرا كه آنها بايد خدمتگذار مردم باشند و نه سوهان روح مردم.

بر اساس پیش بینی هواشناسی هوای سیستان و بلوچستان در روز های اخیر سردتر خواهد شد و باران هم در راه است و این یعنی باید هر چه سریعتر برای صف های طویل گاز زودتر چاره ای اندیشید.
انتهای پیام/9031


کد مطلب: 77645

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/77645/فروش-آزاد-گاز-سیستان-بلوچستان-داغ-فیلم-عکس

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/