چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم باید احساس کنند که ما در انتخابات بی‌طرف هستیم.
به گزارش عصرهامون، علی‌اصغر جمشیدنژاد رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان در همایش مشترک اعضای هیأت‌های نظارتی استان که در زاهدان برگزار شد؛ با بیان اینکه انتخابات پیش رو پراهمیت‌ترین پروژه سال 94 است؛ گفت: نباید هیأت اجرایی و نظارتی احساس کنند در جبهه مخالف هم قرار گرفته‌اند بلکه باید در جایگاه مجری و ناظر که براساس قانون تعریف شده است به یکدیگر نگاه کنیم.
وی با اشاره به اینکه در چه هنگام میان هیأت نظارت و اجرایی اصطکاک به وجود می‌آید؛ ادامه داد: زمانی که ما می‌خواهیم جای خود را عوض کنیم و فرماندار می‌خواهد جای هیأت نظارت را بگیرد و برعکس و این موارد جرقه‌های اصطکاک را به وجود می‌آورد.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید احترام متقابل وجود داشته باشد. ما به عنوان هیأت اجرایی باید برای مجموعه نظارتی حرمت قائل شویم و انتظار متقابلی نیز وجود دارد. نمی‌شود در کلام چیزی بگویم و در عمل خلاف آن را عمل کنیم؛ باید در اجرا آن را نشان دهیم.
این مسئول ادامه داد: آنچه در قانون و در کلام رهبری آمده است؛ می‌گوید شورای نگهبان فصل‌الختام است.
جمشیدنژاد با اشاره به اینکه نمی‌شود با اعمال سلیقه انتخابات را پیش برد؛ گفت: تبیین و تشریح قانون است که مسیر انتخابات را مشخص می‌کند.
وی افزود: باید بر اصل و اساس قانون ثابت بمانیم. بنده به عنوان رئیس ستاد انتخابات حق اعمال سلیقه ندارم و این باید انجام بگیرد تا رضایت مردم را در پی داشته باشد.
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری، بیان کرد: رهبر انقلاب می‌فرمایند انتخابات حق‌الناس است؛ سیاست ما در انتخابات بر بی‌طرفی استوار است. نباید بین افرادی که توسط شورای نگهبان تأیید شده‌اند تفاوتی قائل شویم.
معاون استاندار با بیان اینکه دشمنان به دنبال کمرنگ کردن حضور مردم پای صندوق‌های رأی هستند؛ اظهار داشت: آنهایی که نمی‌خواهند جمهوری اسلامی را مقتدر ببینند؛ سعی می‌کنند به حضور مردم خدشه وارد کنند. میزان مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات 72 درصد است که این بسیار عالی است. البته اگر بتوانیم این درصد را افزایش دهیم موفقیت بزرگی حاصل می‌شود و همین مشارکت مردم پشتوانه محکمی برای انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم پای صندوق‌های رأی پیام مناسبی به دشمن است؛ ادامه داد: امروز میزهای مذاکره متأثر از موضوعات مختلف است؛ ولی مبانی قدرت هم متعدد است. ما قدرت خود را در هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن نشان داده‌ایم و آنها می‌دانند ایرانی‌ها به راحتی زیر با زور نمی‌روند.
این مسئول ادامه داد: باید با انتخابات دل مردم و رهبری را شاد کنیم و به جامعه شور و نشاط تزریق کنیم امروز این شور و نشاط به رفتار من و شما بستگی دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان با تأکید بر اینکه مردم باید بی‌طرفی ما در انتخابات را احساس کنند؛ گفت: جامعه نباید احساس کند فرماندار، استاندار، بخشدار و حتی هیأت نظارت به شخص یا اشخاصی تعلق خاطر دارند.
وی در پایان با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود که مردم به هر شخصی که علاقه دارند رأی دهند؛ گفت: جمله مشهور من به فرمانداران این است که فرماندار موفق کسی است که نامزد مورد حمایتی در حوزه انتخابیه خود نداشته باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۸۴۴۷
مرجع : روابط عمومی شورای نگهبان سیستان و بلوچستان


ارسال