يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۰
در خواست دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان استان از مسئولین؛
صدا وسیما در انتخابات آینده برنامه های نمایندگان فعلی وآینده را به تصویر بکشد/ دستگاه دیپلماسی حقوق بازماندگان منا را پیگیری نماید
 
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه صدا وسیما در انتخابات آینده برنامه های نمایندگان فعالی وآینده را به تصویر بکشد گفت: نمایش عملکرد کاندیداهای مجلس از ورود افرادی که به دنبال اهداف شخصی هستند جلوگیری می کند.
 گزارش خبرنگار عصر هامون، رضا نظامدوست پیش از خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه 16 آذر یاد آور شهادت سه شهید دانشجوی عضو جنبش های دانشجویی وسط دانشگاه تهران به اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رییس جمهور وقت آمریکا و از سرکرگیری مجدد روابط ایران و بریتانیا در سال 1332 است، اظهار داشت: جنبش های دانشجویی یا به تعبیری بیداری دانشجویی در کشور چه در حوادث قبل انقلاب و چه در بعد از انقلاب همواره یکی از تاثیرگذار ترین و مهمترین اقشار در جامعه بوده و رویدادهای مهم تاریخی وسیاسی کشور همچون 13 آبان و 16 آذر را رقم زده اند.
وی جوان بودن، عدم دلبستکی به گروهها و احزاب خاص سیاسی، استکبار ستیزی، عدم دلبستگی به منافع مادی و کسب قدرت و موذن جامعه بودن را از ویژگی های جنبش های دانشجویی عنوان کرد و افزود: اگر دانشجو خواب بماند نماز امت قضا می شود.
نظامدوست بیان کرد: نقش پیشرو بودن در تمام مسایل کشور در مسیر روشنگری و بیداری جامعه  ،گفتمان سازی و مطالبه گری وظیفه ی اصلی تشکل های دانشجویی است که مطالبات اصلی مردم در آن به چشم میخورد در این راه جایگاه جنبش دانشجویی به عنوان مجموعه ای توانمند و ناظری هوشمند برای ارایه و تحلیل راهکارهای کارشناسانه ی رخدادهای سیاسی کشور و جهان محسوب می شود که غفلت از این امر موجب حرکت آن ها به سوی افکار فریبنده دشمنان می شود.
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان بابیان اینکه مسئولین دولت نباید به دنبال دولتی کردن جنبش های دانشجویی باشند، گفت: هویت جنبش های دانشجویی با استقلال زنده است و دولت باید پاسخگوی مطالبات و شبهات دانشجویان باشد و با ارایه اطلاعات سیاسی لازم به آنها این جنبش را به سمت موضع گیری های عقلانی و درست سوق دهد.
وی با بیان اینکه مسئولان اجرایی باید پاسخ گویی به پرسش های دانشجویان را وظیفه ی اصلی خود بدانند وهمواره در محیط های دانشجویی مشارکت جدی و فعال داشته باشند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرموده اند"جوانان تشنه ی حقایق دینی هستند و باید انان را با معارف صحیح سیراب کرد" و از آنجایی که جنبش های دانشجویی نیز مبتنی بر عقل ومنطبق برصداقت شکل گرفته و دانشجو به این درک رسیده است که رویه هایی چون ایجاد درگیری و نزاع ولطمه زدن به اموال عمومی نه درشان دانشجویان هست نه فعالیت سیاسی بلکه موجب سو استفاده دشمنان خواهد بود لذا جنبش دانشجویی همواره بایستی مرز میان سازنده و دلسوزانه با تخریب و فتنه انگیزی را به خوبی از هم تمییز دهد.
نظامدوست بیان کرد: جنبش دانشجویی اینده ساز نظام و انقلاب است و ایران اسلامی را به جایگاه واقعی خود از همه جنبه های سیاسی، اقتصادی و فرهنکی سوق می دهد.
وی حساس بودن روی مسایل سیاسی کشور و ارائه نقد و پیشنهاد را از وظایف جنبش دانشجویی در حوزه سیاست  دانست و گفت: کار سیاسی به معنای آگاهی بخشی سیاسی و شناساندن عرصه ی سیاست با نگاه ذره بینانه براساس مطامع احزابی وگروهی دانشجو است نه سیاسیون.
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان سیستان و بلوچستان انتخابات مجلس شورای اسلامی را حماسه مهم سیاسی اواخر سال جاری عنوان کردو افزود: حضور در پای صندوق های رای مظهر بارزترین مشارکت مردمی و پشتوانه ی انقلاب و نظام است که نه تنها معاندین نظام جرات تعرض و تجاوز را به خود نمی دهند و بلکه سرنوشت کشور در چهارسال اینده رقم میخورد.
وی با بیان اینکه  مجلس مرکز قانون گذاری است  ادامه داد: مجلس می تواند عزت ملی واسلامی ما را به دنیا نشان داده و سد مستحکمی در برابر نفوذ و طمع ورزی دشمنان باشد از این جهت است که امام راحل می فرمایند اگر در انتخابات مسامحه کنیم مطمین باشید از راه مجلس به ما لطمه می زنند که با توجه به اهمیت موضوع نقش دانشجویان در این بین از همه بالاتر است.
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه  دانشگاه و دانشجویان تنها نباید نظاره گر صحنه ی انتخابات باشند، گفت: یکی از عوامل شور و نشاط در این حماسه و همچنین حضور و مشارکت حداکثری بر عهده دانشجویان و دانشگاه و حوزه ها است چرا که دانشگاه باید محل علم و آگاهی باشد و هرچیزی که مزاحم علم و اگاهی وباعث فتنه و فتنه انگیزی شود در این مکان مقدس جایگاهی ندارد.
نظامدوست ادامه داد: تشکل های دانشجویی باید سعی و تلاش خود را در راستای معرفی شاخص های کاندیدای اصلح بدور از تعصبات بیجا و سیاست زدگی که با مخالفت مقام معظم رهبری نیز همراه بوده چه در محیط های دانشجویی و چه در اجتماع برای مردم بکار گیرند.
وی  فراجناحی عمل کردن در ایام انتخابات را خواسته مشترک جنبش های دانشجویی روساهای دانشگاهها دانست و افزود: مسئولین این فرصت را به تمامی دانشجویان با هرنوع گرایش سیاسی بدهند تا درچهارچوب قوانین با رعایت خطوط قرمز  نظام در دانشگاه برای افزایش آگاهی سیاسی گام بردارند .
وی در ادامه از مسئولین سازمان صدا و سیما خواست تا کمیته تخصصی انتخابات را تشکیل داده و 
همچنین در اینجا یک پیشنهادی دارم خدمت مسولین محترم سازمان صداوسیما تا از الان بفکر تشکیل شوند و بابرنامه ریزی دقیق و امکان پخش مستنداتی از عملکرد نمایندگان فعلی و برنامه های مد نظر کاندیدای مجلس اینده این فرصت را فراهم نمایند تا مردم با شناخت کامل نسبت به کاندیدای مد نظر خود رای دهند که مبادا کاندیدی پیروز انتخابات شود که هیج اشراف کامل و درستی به مسایل ندارد و فقط صرفا به دلایل حمایت های قومی و دیگر مسایل به این کرسی دست یافته است.
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان سیستان و بلوچستان در پایان از دستگاه دیپلماسی کشور خواست که حقوق حقه قربانیان و بازماندگان فاجعه منا در مجامع بین المللی و اعدام 3 هموطن اهل سنت در کشور عربستان را حصول نتیجه واعلام ان از طریق رسانه ها به ملت بررسی و پیگیری نماید.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۳۴۴


ارسال