پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک کارآفرین سیستانی گفت: به همت قرارگاه قدس جنوب شرق کشور بیش از 2هزار نفر از زنان در کارگاه آموزشی شهید شوشتری زاهدان آموزش و مهارت های صنایع دستی را فرا گرفتند.
به گزارش سرویش اقتصاد مقاومتی عصرهامون به نقل از زاهدانه، این روزها روی آوردن به سمت کارهای بومی و خود اشتغالی سندی بر محقق شدن اقتصاد مقاومتی  است که همواره یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری برای خودکفایی ملت و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی می باشد به گونه ای که تمامی افراد، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی به این مهم روی آورده اند تا با اتکا به دانش و فناوری بومی بتوانند نیاز خود و جامعه را در تمامی عرصه ها فراهم کنند.
از همین رو اقتصاد مقاومتی یکی از کارآمدترین شیوه های توسعه در جامعه به شمار می آید که بر اساس ویژگی های اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی ما تدوین شده و در حال حاضر نیز تنها راه برون رفت از شرایط اقتصادی و تحریم ها گام برداشتن در این مسیر است.
براستی که گام نهادن در این مسیر جنسیت نمی شناسد و امروز در تمامی عرصه ها شاهد این مهم هستیم که همچون دوران دفاع مقدس زنان دوشادوش مردان برای رفع مشکلات گام بر می دارند از همین جت توجه به توانمندی زنان در ایجاد فرصت های شغلی و رونق تولید ملی می تواند آهنگ پیشرفت اقتصاد مقاومتی را سریع تر کند چرا که زنان کارآفرین و خلاق ایرانی به دلیل تفکرات اقتصادی و مدیریت اقتصادی بالایی که دارند می‌توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش‌آفرینی بالایی داشته باشند.
روی آوردن به این عرصه در سیستان و بلوچستان در بین زنان نیز رکورد شکسته است به گونه ای که از هر گوشه و کنار این استان پهناور شاهد آن هستیم که زنان کارآفرین در زمینه های گوناگون باعث اشتغالزایی و افزایش تولیدات بومی شده اند و این مهم علاوه بر رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی خانوادگی آنان باعث رفع مشکلات رفاهی در سایر افراد جامعه نیز شده است.
شهناز اربابی بانوی کارآفرین 49ساله ای که از سال 89 به همت قرارگاه قدس سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اقدام به راه اندازی کارگاه آموزشی و توانمند سازی شهید شوشتری در منطقه شیرآباد زاهدان کرده است.
وی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه در این خصوص اظهار داشت: در این کارگاه به زنان مهارت های خیاطی، بافتنی، گلدوزی، دوخت لباس های بلوچی زنانه و مردانه، تابلو فرش، آرایش و پیرایش آموزش داده می شود.
اربابی با اشاره به اینکه قرارگاه قدس سپاه استان یکصد عدد چرخ خیاطی در اختیار زنان خانه دار برای آموزش و یادگیری مهارت گذاشته است، افزود: تاکنون در این کارگاه آموزشی بیش از 2 هزار نفر بانوی خانه دار آموزش های لازم را در زمینه های مختلف صنایع دستی فراگرفته اند و توانسته اند در این زمینه در رفع مشکلات معیشتی خانواده خود گام بردارند.
وی بیان کرد: از آنجایی که شیرآباد یکی از مناطق حاشیه نشین در زاهدان است در این کارگاه تاکنون نشست هایی برای ماردان برگزار شده که در آن از مسائل روز اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آگاهی پیدا می کنند لذا برگزاری چنین نشست هایی می تواند مانع به دام افتادن فرزندان آنها در دام مشکلات شود.
این بانوی کارآفرین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: فرمایشات رهبر انقلاب باعث ایجاد انگیزه در افراد می شود و از آنجایی که مردم این خطه از کشور نیز علاقه بسیار زیادی به رهبر دارند تمام سعی خود را خواهد کرد تا در راستای فرمایشات ایشان گام بردارند زیرا توصیه های رهبر به نفع خود مردم است و آنان را از گزند هر گونه مشکلی در امان نگه می دارد.
اربابی در پایان از مسئولان خواست تا مشکلات مردم در مناطق حاشیه نشین همچون منطقه شیرآباد، بابائیان و کارخانه نمک را در اولویت خود قرار دهند زیرا مردم در این مکان ها با معضلات فرهنگی و اجتماعی زیادی مواجه هستند که لازم است در جهت رفع آن همه مسئولان دست در دست هم دهند تا مبادا دشمنان از این معضلات بر علیه خودمان استفاده کنند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۳۶۰
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال