جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
امام جمعه موقت اهل سنت زاهدان در حاشیه ثبت نام خبرگان رهبری در گفتگو با عصرهامون:
امیدوارم تایید صلاحیت شوم/ در سال 88 تنها چند روز بازداشت شدم
 
مولوی عبدالغنی بدری در حاشیه ثبت نام خبرگان رهبری گفت: امیدوارم تایید صلاحیت شوم اما سلایق متفاوت است، بنده چند روزی در سال 88 بازداشت موقت بودم.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالغنی بدری روز گذشته و در پنجمین روز از ثبت نام خبرگان با حضور در حوزه انتخابیه زاهدان برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد.
وی در ادامه و در گفتگو با عصرهامون گفت: مجلس خبرگان طبق آنچه در قانون اساسی آمده است رهبری را در صورت نیاز مشخص می کند.
وی ادامه داد: وظایف و مسولیت که برای خبرگان در قانون در نظر گرفته اند گرچه محدود است ولی بنده معتقد هستم چون این افراد جایگاه بلندی دارند و همه آنها از علما، فقها و مجتهدین هستند و با توجه به این جایگاه می توانند نقشی مهمی را برای حل مشکلات امت اسلامی ایفا بکنند.

شورای رهبری نه در قانون بوده و نه نمونه آن را در گذشته داشته ایم
امام جمعه موقت اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی عامه مردم گوش به فرمان علما هستند افزود: علمای اسلامی مجلس خبرگان با تفکرات و اعتقادات مختلف می توانند تاثیری خوبی در وحدت امت اسلامی داشته باشند.
مدرس حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان با بیان اینکه نظارت بر رهبری معنایی ندارد تصریح کرد: وظیفه شورای نگهبان تعیین رهبری آن هم در صورت نیاز است.
وی در خصوص شورای شدن رهبری هم گفت: در قانون چیزی با این عنوان پیش بینی نشده است از صدر اسلام تا به حال نمونه شورای رهبری را نداشته ایم بهترین صورت این است که رهبر باید یک نفر و در راس امور باشد.
وی در خصوص بازداشت خود در سال 88 نیز به عصرهامون گفت: برخی صحبت ها صلاح نیست بیان شود اما در آن ماجرا هیچ حکمی صادر نشد و مورد خاصی هم نبوده است.
مسئول آموزش حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان در ادامه گفت: دوستانی که بنده بازداشت کردند می دانند هیچ جرمی نبوده است و فقط به خاطر طلابی بوده که در اینجا مشغول درس خواندن بودند و تنها چند روزی بنده را در آنجا نگه داشتند.
امام جمعه موقت زاهدان بیان کرد: ولی با توجه به اینکه بنده جرمی مرتکب نشدم و چیزی اثبات نشده است بنده قانوناً هیج منعی برای ورود به مجلس خبرگان نمی بینم.
وی در خصوص تایید صلاحیت خود با توجه به اتفاقات سال 88 گفت: امیدوارم تایید صلاحیت شوم اما سلایق متفاوت است، بنده چند روزی در سال 88 بازداشت موقت بودم اما جرمم ثابت نشد.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۰۱۳۶


ارسال