سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۶
معاون سیاسی اجتماعی استاندار:
نام نویسی 299 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در سیستان وبلوچستان
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: 299 داوطلب نامزدی در هفت روز گذشته برای شرکت در رقابتهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در شش حوزه انتخابیه این استان نام نویسی کردند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون ، علی اصغر جمشید نژاد در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه در خصوص آخرین آمار نامزدهای انتخاباتی در سیستان وبلوچستان اظهار داشت: برای شرکت در رقابت های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 299 نفر در شش حوزه سیستان و بلوچستان نام نویسی خود را انجام داده اند.
وی با اشاره به افزایش 108 درصدی ثبت نام کاندیداها در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به سال قبل گفت: بیشترین ثبت نام کاندیداها مربوط به حوزه انتخابیه مرکز زاهدان با 96 نفر می باشد که حدود سیزده نفر نیز از طریق وزارت کشور ثبت نام کرده اند.
این مسئول بیان داشت: از تعداد 299 نفر نامزد انتخاباتی در مجلس شورای اسلامی سیستان وبلوچستان 22 نفر از بانوان نیز در این دوره شرکت کردند.
لازم به ذکر است که سیستان و بلوچستان دارای دو کرسی در مجلس خبرگان رهبری و هشت کرسی در مجلس شورای اسلامی شامل زابل (زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز) دو نماینده، زاهدان دو نماینده، خاش یک نفر، ایرانشهر (ایرانشهر، دلگان، فنوج و سرباز) یک نفر، سراوان(سراوان، سیب سوران مهرستان) یک نفر و چابهار(نیکشهر، کنارک، چابهار و قصرقند) یک نفر است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۰۳۱۸
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال