چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹
همزمان با اعلام نتایج هیات های نظارت:
رقابت 105 داوطلب برای 8 کرسی بهارستان در سیستان و بلوچستان
 
با اعلام نتایج بررسی صلاحیت های داوطلبان مجلس شورای اسلامی از سوی هیات های نظارت مشخص شد، از 280 داوطلب 105 نفر تایید صلاحیت و تنها 32 درصد رد صلاحیت شده اند.
به گزارش عصرهامون، با اعلام نتایج رسمی بررسی صلاحیت ها مشخص شد از 280 داوطلب مجلس شورای اسلامی در سیستان و بلوچستان 105 نفر شرایط لازم را برای حضور در عرصه انتخابات دارند، این تعداد داوطلب تایید شده نشان از رقابت گسترده میان کاندیدای دهمین دوره مجلس دارد، در انتخابات پیش رو 105 داوطلب برای 8 کرسی در پهناورترین استان کشور رقابت خواهند کرد.
بر طبق آمار ارائه شده برای هر کرسی مجلس در سیستان و بلوچستان 13 نفر با هم رقابت می کنند که در پایان تنها 8 نفر می توانند راهی باغ سبز بهارستان شوند، رئیس ستاد انتخابات استان در این خصوص می گوید: 105 نفر معادل 37.5 درصد تایید صلاحیت، 88 نفر معادل 31.5 درصد رد صلاحیت و 87 نفر معادل 31 درصد صلاحیت آنها احراز نشده است.
اطلاعات میدانی خبرنگار عصرهامون از حوزه های انتخابیه سیستان و بلوچستان حاکی از آن است که دژ مستحکم هیات نظارت سد راه بسیاری از عناصر فتنه گر، وابستگان گروه های تروریستی و سایر افرادی بوده است که به راحتی از فیلتر هیات اجرای عبور کرده بودند.
انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه امسال همزمان با سراسر کشور در شش حوزه انتخابیه زاهدان برگزار می شود.
گفتنی است، استان سیستان و بلوچستان 8 کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۱۷۴


ارسال