دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک بیمار بهبود یافته با راه اندازی کارگاه تولیدی موفق شد بعنوان یک کارآفرین توانمند اقتصادی زمینه اشتغالزایی را برای 15 نفر از جوانان جویای کار در سیستا ن وبلوچستان فراهم کند.
به گزارش سرویس اقتصاد مقاومتی عصرهامون به نقل از زاهدانه، این روزها استعمال مواد مخدر به یکی از بلایای جامعه تبدیل شده و افراد زیادی را در دام بلا گرفتار کرده است اما در این بین هستند افرادی که با توکل بر خدا و پشتکار راهی جدا در پیش گرفتند و با بهبودی از این بیماری خانمان سوز و داشتن امید به آینده خود را از بند مواد مخدر رها ساخته و با روی آوردن به کارهای هنری برای خود و دیگران منبعی برای کسب درآمد ایجاد کرده اند.
کارگاهی برای معتادان بهبود یافته در زاهدان
م. کندری جوان 35 ساله زاهدانی است که هفت سال پیش به کمک بهزیستی سیستان و بلوچستان توانست مواد مخدر را کنار بگذارد و به زندگی برگردد که با تحمل مشکلات زیاد و با حمایت های اداره کل بهزیستی استان موفق به راه اندازی یک کارگاه تولیدی شد و امروز نیز بعنوان یک کارآفرین توانمند اقتصادی زمینه اشتغالزایی را برای 15 نفر از جوانان جویای کار استان فراهم کرده است.
موفقیت و امید به آینده رمز پیروزی است
موفقیت و امید به آینده همان اهرمی است که این کارآفرین به خوبی از آن استفاده کرد و امروز در کارگاه چرم سازی، مبل، ام دی اف و کابینت سازی توانسته بیش از پنج کار را توام و همزمان با هم انجام دهد. جالب است که بدانید کارکنان این کارگاه از معتادان بهبود یافته تشکیل شده و این افراد که از طریق بهزیستی معرفی می شوند با یادگیری این هنرها گذران زندگی خود را انجام دهند تا در آینده نیز بتوانند در جامعه به ارائه خدمت بپردازند.
اینجا کار برای همه مهیاست
وی برای موفقیت در این راه از مشورت هیچ کس دریغ نکرد و از افرادی که در این راستا تجربه کسب کرده بودند کمک گرفت بگونه ای که توانست در این کارگاه نه تنها برای معتادان بهبود یافته کار ایجاد کند بلکه برای معلولان نیز زمینه اشتغالزایی را فراهم کرد که در این راستا نیز اداره کل بهزیستی استان هم به ازای هر نفر معلول 15 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در نظر گرفته است.
مسئولان به معتادان بهبود یافته اعتماد کنند
این کارآفرین توانمند خواسته هایی از مسئولان دارد البته نه برای خود بلکه می خواهد مسئولان به معتادان بهبود یافته که دوباره به زندگی بازگشته اند اعتماد کنند زیرا آنها نیاز به یاری آنها دارند که در همین زمینه برای اثبات این اعتماد نیز سازمان بهزیستی استان فضای این کارگاه را با کمترین قیمت در اختیار این شرکت گذاشته و هزینه تمام افراد مددجویی که در این کارگاه آموزش می بینند را بطور کامل پرداخت می کند.
خواستن توانستن است
در پایان لازم به ذکر است که در تحقق اهداف اقتصادی و اشتغالزایی علاوه بر سرمایه و تسهیلات باید پشتکار و توکل بر خدا را هم افزود و باور کرد که خواستن توانستن است.
انتهای پیام/ 4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۲۰۲
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال