پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
مردم شیعه و سنی همیشه در صحنه و انقلابی سیستان و بلوچستان در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با آغاز راهپیمایی 22 بهمن ماه وحدت و همبستگی خود را به نمایش گذاشتند.
به گزارش خبرنگار عصر هامون، مردم مرکز استان سیستان و بلوچستان، ساعاتی پیش از آغاز راهپیمایی خود را به میدان آزادی رساندند تا با مشت های گره کرده و سر دادن شعار "مرگ بر آمریکا "و "مرگ بر اسرائیل" اقتدار و صلابتشان را به دشمنان و مستکبران نشان دهند.
امروز حضور گسترده مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در مسیرهای راهپیمایی 50 نقطه استان به قدری متراکم و همراه با ازدحام جمعیت است که شاید بتوان این حضور را بی نظیرترین حضور و همراهی مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.
براساس مشاهدات خبرنگار عصر هامون در زاهدان، جمعیت حاضر در راهپیمایی 22 بهمن امسال از همان دقایق اولیه آغاز مراسم در ساعت 9 صبح، در میدان شهدا و مسیرهای منتهی به آن، متراکم شدند و اتحاد و همبستگی خود را به نمایش گذاشتند.
مردم همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باری دیگر با حضور آگاهانه، وحدت بخش و گسترده وحدت و همبستگی خود را به جهانیان نشان دادند.
گفتنی است، راهپیمایی 22 بهمن ماه دقایقی پیش از ساعت 9 صبح از میدان شهدا آغاز شد و به سمت مصلی قدس ادامه خواهد یافت و سپس اجتماع راهپیمایان در میدان نماز صورت خواهد گرفت و با قرائت قطعنامه و اقامه نماز ظهر و عصر پایان خواهد پذیرفت.
قابل ذکر است راهپیمایی 22 بهمن ماه در مسیر های ذیل در سایر شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار شد:
- در زابل راهپیمایی ۲۲ بهمن از حسینیه صاحب الزمان (عج) آغاز و در سالن ورزشی ۲۲ بهمن ختم شد.
- راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایرانشهر از ساعت ۸:۳۰ از مقابل فرمانداری آغاز و تا مسجد آل رسول (ص) ادامه دارد.
- مردم سراوان ساعت ۹ صبح از میدان شهدای گمنام تا استادیوم ورزشی این روز را گرامی داشتند.
-مردم چابهار از ساعت ۹ صبح از سه راه فردوسی تا میدان شهدای تاسوعای حسینی به راهپیمائی پرداختند.
-مردم نیکشهر از ساعت ۸ صبح از میدان امام خمینی (ره) تا میدان بسیج راهپیمایی کردند.
-در کنارک مردم از ساعت ۸ صبح از فلکه بسیج تا فلکه سپاه به یاد ۲۲ بهمن ماه راهپیمائی کردند.
- در زهک مردم ساعت ۹ صبح از فلکه قدس تا مصلی الغدیر و در دلگان مردم ساعت ۸ صبح از میدان امام علی علیه السلام تا میدان امام حسین علیه السلام راهپیمایی کردند.
همچنین راهپیمایی ۲۲ بهمن در سرباز ساعت ۸ صبح از ابتدای خیابان معلم تا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میرجاوه ساعت ۹ صبح از میدان شهدا تا مقابل فرمانداری، هامون ساعت ۹:۳۰ از خیابان امام خمینی رحمت الله علیه تا مسجد علی ابن ابیطالب علیه السلام، نیمروز ساعت ۹صبح از فلکه فرمانداری تا مصلی امام خامنه ای، هیرمند ساعت ۹ صبح از میدان امام علی علیه السلام تا مزار شهدای گمنام و سیب و سوران ساعت ۸ صبح از میدان امام خمینی(ره) تا اداره ورزش و جوانان برگزار شد.
مردم مهرستان نیز ساعت ۸:۳۰ صبح از مقابل فرمانداری تا اداره آموزش و پرورش، مردم فنوج ساعت ۹ صبح از فلکه شهید مجیدی تا سالن تربیت بدنی اداره ورزش و جوانان، مردم قصرقند ساعت ۸ صبح از فلکه بخشداری تا اداره آموزش و پرورش، مردم شهر علی اکبر ساعت ۹ صبح از مسجد جامع تا میدان امام حسین علیه السلام، مردم قرقری ساعت ۸ صبح از خانه بهداشت تا حسینیه سید الشهدا علیه السلام راهپیمایی کردند. 
همچنین در بخش کورین راهپیمایی از ساعت ۹ صبح از بخشداری تا میدان یادمان شهدا، نصرت آباد ساعت ۹ صبح از مسجد جامع تا بخشداری، صابری ساعت ۱۰ صبح از مدرسه ر اهنمایی طلوع قرآن تا خیابان وحدت برگزار شد.
 انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۱۰۵


ارسال