پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون تهذیب حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج) دلگان گفت: رعایت اخلاق اسلامی و قانونمداری توسط کاندیداها و هواداران آنها زمینه ساز حضور با شکوه و پرشور مردم در انتخابات است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه در سراسر کشور آغاز می شود، مهمترین موضوعی که در حال حاضر مطرح است رعایت حق الناس و اخلاق اسلامی توسط مسئولان اجرایی، حضور با شکوه مردم در انتخابات و رعایت اخلاق اسلامی توسط کاندیداهای تایید شده است. که مردم و کارشناسان مذهبی و سیاسی در این خصوص نظرات مختلفی داشته اند. خبرنگار ما با یکی از این کارشناسان مذهبی گفتگویی را در این خصوص انجام داده است که در ادامه گزارش آن را می خوانید:

رعایت اخلاق اسلامی توسط کاندیداها زمینه ساز حضور با شکوه مردم در انتخابات است

حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری معاون تهذیب حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج) شهرستان دلگان با اشاره به اینکه موضوع انتخابات پیش رو دشمنان ملت ایران در شرایط فعلی با تمام قوا و بابه کارگیری تمامی امکانات در پی ضربه زدن به‌نظام هستند، گفت: در چنین شرایطی باید مسئولین کشور در بخش های مختلف هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه داشته باشند تا دشمنان از غفلت‌هایی که ناخواسته توسط افرادی رخ می دهد سوء استفاده نکند.
وی با تاکید بر اینکه در این روزها چشم دشمنان نظام اسلامی به حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند است، افزود: تمامی کشورهای دنیا اعم از کشورهای همسایه و سایر کشورها، نوع رفتار خود را به‌ تناسب حضور مردم در انتخابات پیش رو تنظیم می‌کنند که این حضور باشکوه است و یا اینکه مردم کمی در آن حضور دارند.
معاون تهذیب حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج) شهرستان دلگان تصریح کرد: براین اساس رعایت اخلاق اسلامی و قانون مداری از سوی نامزدهای شرکت کننده در انتخابات و مجریان برگزاری این انتخابات و نوع رفتار می‌تواند بسترساز حضور پرشور و با شکوه مردم در پای صندوق های رأی باشد و بدون تردید حضور مردم در روز رای گیری می‌تواند در رفتار منطقه‌ای و بین‌المللی تأثیر گذار باشد.
حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری به تبلیغات کاندیداها در ایام تبلیغات اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجایی که تمامی کاندیداهای تائید صلاحیت شده برای همه مورد احترام هستند، باید شرایطی که برای تبلیغات فراهم می‌شود نیز برای تمامی کاندیداها یکسان و به طور برابر در نظر گرفته شود.
وی به رعایت اخلاق در تبلیغات توسط کاندیداها و طرفداران آنها تاکید و بیان کرد: مساله ی دیگری  که در اینجا حائز اهمیت است و باید کاندیداهای شرکت کننده و طرفدران و هواداران آنها توجه کنند پرهیز از تخریب و تضعیف دیگر کاندیداها در ایام تبلیغات است و طوری نباشد که افراد با زیر پاگذاشتن اخلاق اسلامی عملی را انجام دهند که این مساله در جامعه اسلامی ما مورد قبول نیست.

یکی از شگردهای دشمن برای شرکت نکردن مردم در انتخابات ایجاد یاس در جامعه است
معاون تهذیب حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج) شهرستان دلگان به شگردهای تبلیغاتی دشمن برای شرکت نکردن مردم در انتخابات اشاره و اظهار داشت: یکی دیگر از شگردهای مهم دشمن در این ایام  تزریق یاس و ناامیدی در جامعه هست، در این شرایط وظیفه همه ما ایجاد و تقویت روحیه نشاط، امید و شادابی در جامعه است که مردم حضوری با شکوه و گسترده در انتخابات داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری به مساله رعایت حق الناس در انتخابات تاکید و تصریح کرد: یکی از مسائل مهم در بحث انتخابات مساله حق الناس است، همه مسئولانی که در کار انتخابات هستند اندک  تخلف آنها ، خیانت در امانت است. مورد دیگر حق الناس مربوط به مردم است و با توجه به سخن مقام معظم رهبری که نسبت به مساله حق الناس فرمودند: "مردم ببینند که این مجموعه هایی که فهرست پیشنهاد میدهند کدام قابل اعتمادند و از طرف کجا و چه کسانی پیشنهاد شده، اینجوری نیست که همه از روی صفا و علاقه مندی به انقلاب فهرست بدهند، مسئله نفوذ که در برجام و پس از برجام مطرح کردیم خیلی  مسئله عجیبی است اگر عنصر نفوذی به شکلی وارد مجلس و خبرگان و دیگر ارکان شود مثل موریانه از داخل، پایه ها را می جود. روشنگری بدون مصداق مشخص کردن و اتهام لازم است مواظب باشید آمریکائیها به این انتخابات چشم طمع دوخته اند آنها دنبال تحول در ایران هستند. حق‌الناس  به این معنی نیست که در خواندن آرا تخلف نکنند. یکی از موارد رعایت حقوق مردم این است که آدم صالح را رد نکنیم و ناصالح را راهش ندهیم. اگر در انتخابات خبرگان یا مجلس آدمی باشد که صلاحیت قانونی ورود را نداشته باشد و ما اغماض و صرف‌نظر کنیم، این هم باطل کردن و خراب کردن حق مردم است و نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی مواظب باشند  از دادن وعده‌هایی که امکان تحقق آنها فراهم نیست پرهیز کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این سخنان مقام معظم رهبری کاندیداها، مسئولان اجرایی و مردم سعی کنند که با عمل به این فرامین و رعایت حق الناس حقی از فردی یا اشخاصی ضایع نشود.

گزارش از مجید بامری

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۲۲۶۲
مرجع : دلگان پرس


ارسال